Պուտինը պարգևատրել է Արա Աբրահամյանին, Կարինե Պետրոսյանին և Պյոտր Պիրումովին
Կրեմլի Եկատիրինյան դահլիճում նոյեմբերի 15-ին կայացել է Ռուսաստանի Դաշնության պետական պարգևների հանձման արարողությունը: Վլադիմիր Պուտինը պարգևատրել է 50 ռուս ականավոր 50 գիտնականների, տիեզերագնացների, արվեստի և քաղաքական գործիչների, որոնց շարքում կան երեք հայեր:
Ինչպես փոխանցում է РУСАРМИНФО-ն, Պուտինը «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 4 աստիճանի շքանշանով պարգևատրել է Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանին:
«Ռուսաստանի Դաշնության առողջապահության վաստակավոր աշխատակցի» պատվավոր կոչում է ստացել պետական ֆինանսավորմամբ աշխատող Մոսկվայի «№ 5 քաղաքային կլինիկայի» գլխավոր բժիշկ Կարինե Պետրոսյանը:
На церемонии вручения государственных наград. Почётное звание «Заслуженный работник здравоохранения Российской Федерации» присвоено Карине Петросян – главному врачу городской поликлиники № 5 департамента здравоохранения города Москвы.
Վլադիմիր Պուտինը «Պատվով շքանով» պարգևատրել է Սանկտ Պետերբուրգի պետական ֆինանսավորմամբ աշխատող «Վեդենյան քաղաքային կլինիկական հիվանդանոցի» բաժանմունքի վարիչ Պյոտր Պիրումովին:

Путин вручил награды Ара Абрамяну, Карине Петросян и Петру Пирумову
В Екатерининском зале Московского Кремля 15 ноября состоялась церемония вручения государственных наград Российской Федерации. Владимир Путин наградил 50 выдающихся российских ученых, космонавтов, деятелей искусств и политики, передает РУСАРМИНФО.
Владимир Путин вручил президенту Союза армян России Ара Абрамяну Орден за заслуги перед Отечеством 4 степени.
Почетное звание "Заслуженный работник здравоохранения Российской Федерации" из рук Владимира Путина получила главный врач государственного бюджетного учреждения здравоохранения города Москвы "Городская поликлиника № 5" Карина Петросян.
На церемонии вручения государственных наград. Почётное звание «Заслуженный работник здравоохранения Российской Федерации» присвоено Карине Петросян – главному врачу городской поликлиники № 5 департамента здравоохранения города Москвы.
Орден Почета Владимир Путин вручил заведующему отделением Санкт-Петербургского государственного бюджетного учреждения здравоохранения "Введенская городская клиническая больница" Петру Пирумову.