Բակո Սահակյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 19-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Ֆրանսիայի Հանրապետություն, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանը Փարիզում այցելել է Ֆրանսիայում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված հեռախոսամարաթոնի կենտրոն, հանդիպել հիմնադրամի տեղական կառույցի պատասխանատուների և գործընթացում ընդգրկված երիտասարդ կամավորների հետ:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի մասնակցությունն Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման գործում, շնորհակալություն հայտնել հեռախոսամարաթոնի կազմակերպման մեջ ներգրավված մարդկանց՝ նրանց կատարած աշխատանքի, Արցախի նկատմամբ ընդգծված վերաբերմունքի, նրա հոգսերով ապրելու և մշտական աջակցության համար:

Bako Sahakyan Left for France on a Working Visit (PHOTOS)
On November 19 the Artsakh Republic delegation headed by President Bako Sahakyan arrived in the French Republic with a working visit, the press service of the President of Artsakh reports.
On the same day in Paris Bako Sahakyan visited the Phonethon center organized in France by the "Hayastan" All-Armenian Fund, met with responsible officials of the fund's local body and young volunteers engaged in the process.
Bako Sahakyan highlighted the participation of the "Hayastan" All-Armenian Fund's French branch in the realization of various programs in Artsakh, expressed gratitude to the people involved in the organization of the Phonethon for their work, special attitude towards Artsakh, sharing its concerns and consistent support.