Բակո Սահակյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 19-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Ֆրանսիայի Հանրապետություն, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանը Փարիզում այցելել է Ֆրանսիայում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված հեռախոսամարաթոնի կենտրոն, հանդիպել հիմնադրամի տեղական կառույցի պատասխանատուների և գործընթացում ընդգրկված երիտասարդ կամավորների հետ:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի մասնակցությունն Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման գործում, շնորհակալություն հայտնել հեռախոսամարաթոնի կազմակերպման մեջ ներգրավված մարդկանց՝ նրանց կատարած աշխատանքի, Արցախի նկատմամբ ընդգծված վերաբերմունքի, նրա հոգսերով ապրելու և մշտական աջակցության համար:

Президент Арцаха прибыл с рабочим визитом во Францию (фото)
19 ноября делегация, возглавляемая президентом Республики Арцах Бако Саакяном, прибыла с рабочим визитом во Французскую Республику, передает пресс-служба президента Арцаха.
В тот же день в Париже Президент Саакян посетил центр организованного Всеармянским фондом "Айастан" фонотона, встретился с сотрудниками местного отделения фонда и юными добровольцами, вовлеченными в процесс сбора средств.
Бако Саакян высоко оценил участие французского отделения Всеармянского фонда "Айастан" в деле осуществления разных программ в Арцахе, выразив признательность всем организаторам фонотона за проделанную работу, подчеркнутое отношение к Арцаху, заботу и постоянное содействие.