Սիրիայում ռազմական գործողությունն ավարտվում է. Պուտին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի հետ Սոչիում ունեցած հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ Սիրիայում իրականացվող ռազմական գործողությունն մոտենում է ավարտին:
«Իհարկե, ահաբեկչության նկատմամբ լիարժեք հաղթանակը դեռևս շատ հեռու է: Բայց ինչ վերաբերում է Սիրիայի տարածքում ահաբեկիչների դեմ ուղղված մեր համատեղ աշխատանքին, ապա այդ ռազմական գործողությունն իրոք ավարտվում է», - հայտարարել է Պուտինը:
ՌԴ պաշտպանության նախարարության ու ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ղեկավար կազմի հետ հանդիպման ժամանակ Պուտինն ընդգծել է, որ շուտով կդրվի «վերջակետը»:
«Սիրիայում իրավիճակի կայունացման համար շատ բան է արվել: Հուսով եմ, որ ամենամոտ ապագայում մենք վերջակետ կդնենք Սիրիայում ահաբեկչության դեմ պայքարին՝ չնայած գիտակցում ենք, որ ահաբեկչական օջախները մնալու են», - ասել է ՌԴ նախագահը:

Путин: военная операция в Сирии завершается (видео)
В Сочи президент России Владимир Путин заявил, что военная операция в Сирии завершается, передает gazeta.ru.
"До полной победы над терроризмом, конечно, еще очень далеко. Но что касается нашей совместной работы по борьбе с террористами на территории Сирии, эта военная операция действительно завершается", - заявил Путин на встрече с Асадом.
На встрече с руководящим составом министерства обороны и Генерального штаба ВС России он также подчеркнул, что "окончательная точка" будет скоро поставлена.
"Многое сделано для стабилизации ситуации в Сирии. Надеюсь, в самое ближайшее время мы поставим окончательную точку в борьбе с терроризмом в Сирии, хотя понятно, что очаги еще будут, они еще будут возникать.", - заявил Путин.