Նախագահը հանդիպում է ունեցել «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության խորհրդի անդամների հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Բելգիայի Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում այսօր հանդիպում է ունեցել «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» միջազգային հասարակական կազմակերպության խորհրդի անդամների հետ:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հանդիպման մասնակիցներին և կարևորել նման շփումները Հայաստանի բարեկամների հետ, ովքեր, Նախագահի գնահատմամբ, կարևոր և պատասխանատու առաքելություն են ստանձնել: Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել կազմակերպությանը Հայաստանի կողքին լինելու և մշտապես սատարելու համար, նշելով, որ «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ»-ը եվրոպական հարթակներում հնչեցնելով Հայաստանի ձայնը, համակողմանի ներկայացնելով երկրին վերաբերող հարցերն ու բարձրացնելով Հայաստանի մասին տեղեկացվածության մակարդակը Եվրոպայում և այդպիսով Հայաստանի մասին կարծիք ձևավորելով, արժեքավոր ու նշանակալի աշխատանք են կատարում` միաժամանակ նպաստելով եվրոպական երկրների ու կառույցների հետ համագործակցության ամրապնդմանը և համախմբելով Հայաստանի բարեկամներին:
Հանրապետության Նախագահը ներկայացրել է Բրյուսել աշխատանքային այցի շրջանակներում իր հանդիպումների ու քննարկումների հագեցած օրակարգը, խոսել ՀՀ-ԵՄ համագործակցության և հարաբերությունների զարգացման հեռանկարի, Հայաստանի համար առանցքային նշանակություն ունեցող հարցերի ու տարածաշրջանային զարգացումների մասին: Նախագահը պատասխանել է նաև հանդիպման մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին:

Серж Саргсян встретился с членами совета организации "Европейские друзья Армении"
Президент Армении Серж Саргсян в рамках рабочего визита в Королевство Бельгии сегодня встретился с членами совета международной общественной организации "Европейские друзья Армении", сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Республики приветствовал участников встречи и подчеркнул важность подобных контактов с друзьями Армении, которые, по оценке президента, приняли на себя важную и ответственную миссию. Серж Саргсян выразил благодарность организации за постоянную поддержку Армении, отметив, что "Европейские друзья Армении" делая слышимым голос Армении на европейских площадках, всесторонне представляя касающиеся страны вопросы и поднимая уровень осведомленности об Армении в Европе и таким образом формируя мнение об Армении, делают ценную и значительную работу, одновременно способствуя укреплению сотрудничества с европейскими странами и структурами и сплачивая друзей Армении.
Президент Республики, представил насыщенную повестку своих встреч и обсуждений в рамках рабочего визита в Брюссель, говорил о перспективах сотрудничества и развития отношений РА-ЕС, об имеющих ключевое значение для Армении вопросах и региональных процессах. Президент ответил также на интересующие участников встречи вопросы.