Հայաստանը կարևորում է Ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ Իրանի հավասարակշռված դիրքորոշումը. Նալբանդյան (տեսանյութ)
«Հայաստանը սատարում է Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունների իրագործումը»,- ասել է ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Իրանի իր գործընկերոջ՝ Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ համատեղ մամլո ասուլիսի ժամանակ, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«Պարոն Զարիֆին ներկայացրեցի Ղարաբաղյան հիմնախանդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից ձեռնարկվող համատեղ ջանքերը։ Այս համատեքստում կարևորում ենք միջազգային իրավունքի հիման վրա Ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ Իրանի հավասարակշռված սկզբունքային դիրքորոշումը»,- ասել է նախարարը:

Налбандян: Армения придает важное значение уравновешенной позиции Ирана по мирному урегулированию карабахской проблемы (видео)
''Армения поддерживает осуществление достигнутых договоренностей вокруг иранской ядерной программы'',- заявил министр иностранных дел Армении во время совместной пресс-конференции с иранским коллегой Мохаммадом Джавадом Зарифом, передает пресс-служба МИД Армении.
''Я представил господину Зарифу совместные усилия Армении и стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ по исключительно мирному урегулированию карабахской проблемы. В этом контексте мы придаем важное значение уравновешенной принципиальной позиции Ирана по исключительно мирному урегулированию карабахской проблемы на основе международного права'',- отметил Налбандян.