Լաս Վեգասում անհայտ անձը մենակ թալանել է հայտնի խաղատունը
Ոստիկանությունը որոնում է անհայտ անձի, ով կողոպտել է Լաս Վեգասի Բելլաջիո հայտնի խաղատունը և փախել է հանցագործության վայրից, հայտնում է Los Angeles Times-ը:
Քաղաքի ոստիկանության ղեկավար Ջոն Պելլետյեի խոսքերով՝ տղամարդը եղել է կեղծամով և ակնոցով, իսկ կողոպուտի ժամանակ մասամբ թաքցրել է դեմքը: Հանցագործը գործել է միայնակ, սակայն նրան «իր կամքին հակառակ» օգնել է ևս մեկ տղամարդ, ով այդ պահին եղել է ավտոմեքենայում:
«Որքան էլ կանխիկ գումար լինի նրա մոտ, դա բավարար է, որ նրան ցմահ ազատազրկում սպառնա»,- ասել է Պելլետյեն:

Мужчина в одиночку ограбил знаменитое казино в Лас-Вегасе
Полиция разыскивает неизвестного, ограбившего знаменитое казино Белладжио в Лас-Вегасе и скрывшегося с места преступления. Об этом, как передает РИА Новости, сообщает издание Los Angeles Times со ссылкой на правоохранителей.
По словам главы полиции города капитана Джона Пеллетье, мужчина был в парике, очках и частично скрыл свое лицо во время ограбления. Преступник действовал в одиночку, однако ему "против своей воли" помогал еще один мужчина, который в этот момент находился в автомобиле.
"Сколько бы наличных у него не было, этого достаточно, чтобы ему грозил пожизненный тюремный срок", — приводит газета слова Пеллетье.