Շոյգուն ժամանել է Մինսկ ՀԱՊԿ շրջանակում միջոցառմանը մասնակցելու
ՌԴ պաշտպանության նախարար բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն ժամանել է Մինսկ, որտեղ մասնակցելու է ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի, Պաշտպանության նախարարների խորհրդի և Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին, նաև ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանին, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին:
Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի և Տաջիկստանի պատվիրակությունները կքննարկեն քաղաքական և ռազմական ոլորտների, ժամանակակից մարտահրավերներին և սպառնալիքներին դիմակայելու համալիր հարցեր:
Նիստի արդյունքներով որոշումներ կընդունվեն՝ կապված ՀԱՊԿ և նրա աշխատանքային մարմինների գործունեության կատարելագործման և զարգացման հետ:

Шойгу прибыл в Минск на мероприятия в рамках ОДКБ
Министр обороны России генерал армии Сергей Шойгу прибыл в Минск, где примет участие в совместном заседании Совета министров иностранных дел, Совета министров обороны и Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ, а также сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ, сообщает РИА Новости.
Делегации Армении, Белоруссии, Казахстана, Киргизии, России и Таджикистана обсудят комплекс вопросов в политической и военной областях, в сфере противодействия современным вызовам и угрозам.
По итогам заседания будут приняты решения, связанные с совершенствованием деятельности ОДКБ и ее рабочих органов, функционированием и развитием системы коллективной безопасности.