Սեուլը և Վաշինգթոնը Հյուսիսային Կորեայի ծովային շրջափակում չեն ծրագրում
Հարավային Կորեան և ԱՄՆ-ն ներկայումս Հյուսիսային Կորեայի դեմ ռազմական գործողությունների հարց չեն քննարկել, այդ թվում՝ ծովային շրջափակում: Այս մասին հայտարարել է Հարավային Կորեայի նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչը, փոխանցում է Ռամբլեռը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էին, որ ԱՄՆ-ի և Հարավային Կորեայի առաջնորդները վերջին 2 օրերին երկրորդ հեռախոսազրույցն են ունենում, որի ընթացքում խոսել են Հյուսիսային Կորեայի հրթիռային ծրագրի զսպման մասին:
«Նախագահ Թրամի հետ զրույցի ժամանակ ռազմական շրջափակման հարց չի հիշատակվել»,-  ասել է Հարավային Կորեայի նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչը:

Seoul and Washington Do Not Plan to Organize a Naval Blockade of the North Korea
South Korea and the US did not discuss the military impact on the North Korea, including the possibility of a naval blockade, said representative of the administration of South Korean President Mun Zhe In, Rambler reports.
Earlier it was reported that Mun Zhe Ying and President of the United States Donald Trump held a second conversation over the past two days on the containment of Pyongyang's missile program.
"The issue of the naval blockade was not mentioned in the conversation with President Trump," the representative of the administration said.