Վրաստանում կոչ են անում ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
Ախալքալաքի շրջանային ժողովի` «Վրաստանի հայրենասերների ալյանս» կուսակցության պատգամավորները հայտարարություն են ընդունել, որով կոչ են անում վրացական իշխանություններին՝ ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, փոխանցում է «Ռուսարմինֆո»-ն:
Տարածած հայտարարության մեջ պատգամավորներ Զաքար Զաքարյանը, Սամվել Պետրոսյանը, Գենադի Էլիզբարյանը, Սիմոն Մանանյանը և Սարգիս Ուզունյանը կոչ են անում երկրի խորհրդարանին ՝ հետևել շատ առաջադեմ երկրների օրինակին և ճանաչել ու դատապարտել Օսմանյան կայսրությունում Հայոց ցեղասպանության փաստը:
Փաստաթղթի հեղինակները կոչ են արել նաև Վրաստանի խորհրդարանում հայաբնակ Ջավախքի պատգամավորին՝ բարձրացնել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը խորհրդարանի լիագումար նիստում:
Վրաստանը 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությունը ճանաչող կամ դատապարտող դեռ ոչ մի փաստաթուղթ չի ընդունել:

В Грузии призывают признать Геноцид армян
Депутаты Регионального собрания Ахалкалаки от партии ''Альянс патриотов Грузии'' приняли заявление, в котором содержится призыв к грузинским властям признать и осудить Геноцид армян в Османской империи, передает Русармнифо.
В распространенном заявлении депутаты Закар Закарян, Самвел Петросян, Геннадий Элизабарян, Симона Мананян и Саркис Узунян призывают парламент страны последовать примеру многих передовых стран, признать и осудить факт Геноцида армян в Османской империи.
Авторы документа призывают также депутата парламента Грузии от населенного армянами района Джавахк поднять вопрос о признании Геноцида на предстоящем пленарном заседании законодательного органа страны.