Վրաստանում կոչ են անում ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
Ախալքալաքի շրջանային ժողովի` «Վրաստանի հայրենասերների ալյանս» կուսակցության պատգամավորները հայտարարություն են ընդունել, որով կոչ են անում վրացական իշխանություններին՝ ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, փոխանցում է «Ռուսարմինֆո»-ն:
Տարածած հայտարարության մեջ պատգամավորներ Զաքար Զաքարյանը, Սամվել Պետրոսյանը, Գենադի Էլիզբարյանը, Սիմոն Մանանյանը և Սարգիս Ուզունյանը կոչ են անում երկրի խորհրդարանին ՝ հետևել շատ առաջադեմ երկրների օրինակին և ճանաչել ու դատապարտել Օսմանյան կայսրությունում Հայոց ցեղասպանության փաստը:
Փաստաթղթի հեղինակները կոչ են արել նաև Վրաստանի խորհրդարանում հայաբնակ Ջավախքի պատգամավորին՝ բարձրացնել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը խորհրդարանի լիագումար նիստում:
Վրաստանը 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությունը ճանաչող կամ դատապարտող դեռ ոչ մի փաստաթուղթ չի ընդունել:

Georgian MPs Call on The Parliament to Recognize Armenian Genocide
Deputies of the Regional Assembly of Akhalkalaki from the party "Alliance of Patriots of Georgia" have adopted a statement calling on the Georgian authorities to recognize and condemn the Armenian Genocide in the Ottoman Empire, Rusarminfo reports.
In a statement, the deputies Zakar Zakaryan, Samvel Petrosyan, Gennady Elizabaryan, Simon Mananyan and Sarkis Uzunyan call on the country's parliament to follow the example of many developed countries, recognize and condemn the fact of the Armenian Genocide in the Ottoman Empire.
The authors of the document also urge the Georgian MPs from the Javakhk region populated by the Armenians to raise the issue of recognition of the Genocide at the upcoming plenary session of the country's legislative body.