Երևանում առաջիկա գիշերը կձևավորվի 5-10 սմ ձնածածկույթ. օդի ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանով
Դեկտեմբեր 6-ի ցերեկը և դեկտեմբերի 7-ին Հայաստանը կգտնվի Միջերկրական ծովից ներթափանցած ցիկլոնի ազդեցության գոտում։ Դեկտեմբերի 6-ի ցերեկը հանրապետության տարածքում կսկսվեն տեղումներ, տեղումները լեռնային և նախալեռնային շրջաններում կլինեն ձյան, հովտային գոտում` թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։
Դեկտեմբերի 6-ի երեկոյան ժամերից հյուսիս-արևմուտքից արկտիկական ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված արդեն Հայաստանի ողջ տարածքում կտեղա ձյուն։ Դեկտեմբերի 7-ի ցերեկը, կեսօրից հետո, ցիկլոնը կկորցնի իր ուժը, տեղումներն աստիճանաբար կդադարեն, դրանք կպահպանվեն միայն Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում։
Դեկտեմբերի 6-7-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, լեռնային գոտիներում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն: Օդի ջերմաստիճանը 6-ի ցերեկը, 7-10-ն աստիճանաբար կնվազի 8-10 աստիճանով:
Երևանում և Արարատյան դաշտում այսօր սպասվում են տեղումներ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Երեկոյան ժամերից տեղումները կվերափոխվեն ձյան և կշարունակվեն մինչև դեկտեմբերի 7-ի առավոտ, որից հետո աստիճանաբար կդադարեն։
Կանխատեսվում է, որ Երևանի բարձրադիր գոտում առաջիկա գիշերը կձևավորվի 5-10 սմ, ցածրադիր գոտում՝ 2-5 սմ ձնածածկույթ։

В Ереване предстоящей ночью прогнозируется снег
Днем 6 декабря, а также 7 декабря территория Армении будет находиться под воздействием циклона со Средиземного моря. Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу МЧС РА.
Днем 6 декабря на территории республики прогнозируются осадки, в горных районах и предгорьях – в виде снега, в долинах – в виде мокрого снега и снега с дождем.
Вечером 6 декабря в связи с проникновением холодных арктических воздушных потоков с северо-запада снегопады ожидаются на всей территории Армении. После полудня 7 декабря циклон потеряет силу, осадки постепенно прекратятся – кроме Вайцдзорской и Сюникской областей.
В отдельных регионах 6-7 декабря ожидается усиление ветра до 20-25 м/с, в горных районах – метель, низкая горизонтальная видимость. Температура воздуха днем 6 декабря и 7-10 декабря постепенно понизится на 8-10 градусов.
В Ереване и Араратской долине сегодня прогнозируются осадки –  в виде мокрого снега и снега с дождем, в вечерние часы – в виде снега. Осадки продлятся до утра 7 декабря, затем постепенно прекратятся.
Прогнозируется, что в некоторых районах Еревана предстоящей ночью высота снежного покрова составит 5-10 см.