Ռուսաստանից Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների թիվն ավելացել է
Ռուսաստանից դեպի Հայաստան զբոսաշրջության ծավալն ընթացիկ տարում աճել է մեկ երրորդով: Այդ մասին հայտնում է ՏուրՍտատ գործակալությունը, որը կազմել է 2017-ին ռուս զբոսաշրջիկների նախընտրած երկրների վարկանիշը՝ ըստ 2017-ի 9 ամսում ՌԴ-ից արտերկիր արտագնա զբոսաշրջային ուղևորությունների վիճակագրության, փոխանցում է Panarmenian-ը:
Այդպես,  Ռուսաստանից Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների թիվն աճել է 32%-ով՝ հասնելով 279.000 ուղևորության, իսկ արտագնա զբոսաշրջային ուղևորությունները Ռուսաստանից ընդհանուր առմամբ աճել են գրեթե մեկ երրորդով՝ 2017-ի 9 ամսում հասնելով 31 միլիոնի:

Число туристов из РФ в Армению вырос в 2017 году
Туризм из России в Армению вырос на треть в 2017 году. Об этом сообщает агентство ТурСтат, которое составило рейтинг стран, популярных у российски туристов в 2017 году по статистике выездных туристских поездок из РФ за рубеж за 9 месяцев года, передает Panarmenian.
Так, туризм из России в Армению вырос на 32% до 279 тысяч поездок в 2017 году, а число выездных туристских поездок из России за рубеж выросло почти на треть до 31 миллиона за 9 месяцев года.
В списке самых популярных зарубежных стран у российских туристов в 2017 году Армения занимает 27 место.