Ռուսաստանից Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների թիվն ավելացել է
Ռուսաստանից դեպի Հայաստան զբոսաշրջության ծավալն ընթացիկ տարում աճել է մեկ երրորդով: Այդ մասին հայտնում է ՏուրՍտատ գործակալությունը, որը կազմել է 2017-ին ռուս զբոսաշրջիկների նախընտրած երկրների վարկանիշը՝ ըստ 2017-ի 9 ամսում ՌԴ-ից արտերկիր արտագնա զբոսաշրջային ուղևորությունների վիճակագրության, փոխանցում է Panarmenian-ը:
Այդպես,  Ռուսաստանից Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների թիվն աճել է 32%-ով՝ հասնելով 279.000 ուղևորության, իսկ արտագնա զբոսաշրջային ուղևորությունները Ռուսաստանից ընդհանուր առմամբ աճել են գրեթե մեկ երրորդով՝ 2017-ի 9 ամսում հասնելով 31 միլիոնի:

Tourism From Russia to Armenia Grew in 2017
Tourism from Russia to Armenia grew 32% year-on-year to total 279.000 in the first nine months of 2017, data provided by TurStat reveals, Panarmenian reports.
The agency compiled a rating of countries popular among Russian tourists in 2017 based on statistics of outbound trips in the reporting period.
According to the information, the number of outbound tourist trips from Russia has increased by almost a third to 31 million.
The next most popular destinations were Abkhazia, Finland, Kazakhstan, Ukraine, China, Estonia, Poland, Germany and Georgia.