Ոտնձգության մեջ մեղադրվող ԱՄՆ քաղաքական գործիչը ինքնասպան է եղել
ԱՄՆ Կենտուկի նահանգի օրենսդիր ժողովի ստորին պալատի  հանրապետական անդամ Դան Ջոնսոնն ինքնասպան է եղել 17 տարեկան աղջկա նկատմամբ ոտնձգությունների մեղադրանքներից հետո, հայտնում է NEWS.am-ը:
Ջոնսոնը 57 տարեկան էր: Նա ինքնսպանություն է գործել Լուիսվիլ քաղաքի կամրջի վրա:
Դան Ջոնսոնը օրենսդիր ժողովի անդամ էր 2016թ.-ից: Բացի այդ, նա Լուիսվիլի «Այրվող սիրտ» եկեղեցու քահանան էր և աշակերտներին օգնում էր  Աստվածաշունչ ուսումնասիրել: Դեկտեմբերի 11-ին, Կենտուկիի Հետաքննությունների կենտրոնը մի կնոջ հայտարարություն է հրապարակել, որը պնդում էր, որ Ջոնսոնը 2013-ին իր տան նկուղում իր նկատմամբ ոտնձգություն է կատարել, երբ ինքը 17 տարեկան էր: Այդ ժամանակ նա ոստիկանություն էր դիմել և տեղի ունեցածի մասին պատմել, բայց հետո գործը փակվել էր, իսկ Ջոնսոնին ոչ մի մեղադրանք չէր ներկայացվել:
Օրենսդիրը կնոջ խոսքը  «միանշանակ սուտ» էր անվանել և հայտարարել, որ նման հայտարարությունները ռազմավարություն են՝ պահպանողական հանրապետականներին հաղթելու համար:

В США законодатель покончил с собой после обвинений в домогательствах
Член нижней палаты законодательного собрания американского штата Кентукки республиканец Дан Джонсон покончил с собой после обвинений в домогательствах к 17-летней девочке, передает РБК, со ссылкой на Associated Press.
На момент смерти Джонсону было 57 лет. Он совершил суицид в городе Луисвилле на мосту.
Дан Джонсон стал членом законодательного собрания в 2016 году. Кроме того, он был пастором в церкви Пылающего сердца в Луисвилле и помогал школьникам изучать Библию. В понедельник, 11 декабря, Центр расследований в Кентукки опубликовал заявление женщины, в котором она утверждала, что Джонсон домогался до нее в подвале своего дома в 2013 году, когда ей было 17 лет. В то время она обращалась в полицию и рассказывала о произошедшем, но затем дело было закрыто, а Джонсону не предъявили никаких обвинений.
Законодатель слова женщины назвал ''однозначно ложными'' и заявил, что подобные слова являются стратегией, чтобы победить консервативных республиканцев.