Ու՞մ է նոր բնակարանի բանալիներ հանձնել Տարոն Մարգարյանը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նոր բնակարանի բանալիներ է հանձնել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Մովսես Խորենացու մեդալակիր, «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալակիր, Երևան քաղաքի պատվավոր քաղաքացի Ռաիսա Մկրտչյանին, Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի լարային խմբի կոնցերտմայստեր Արամ Ասատրյանին, Արցախյան պատերազմի մասնակիցներ Ապրես Հովհաննիսյանին և Հրանտ Աղաբեկյանին, Հայաստանի Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի առաջատար մենապարուհի, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Սյուզաննա Փիրումյանին, ինչպես նաև Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի ֆագոտահարների փոխկոնցերտմայստեր Անդրանիկ Քոչարյանին: Այս մասին փոխանցում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն:
Մինչ նոր բնակարանների բանալիների հանձնումը Երևանի քաղաքապետարանում նախ տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի լարային խմբի կոնցերտմայստեր Արամ Ասատրյանի և Շաղիկ Մարտիրոսյանի ամուսնության պետական գրանցման հանդիսավոր արարողությունը:
Շնորհավորելով նորապսակներին ու նոր բնակարանների տանտերերին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մաղթել է, որ նրանք առողջ ու երջանիկ վայելեն իրենց բնակարանները:
«Հանրապետության Նախագահի առաջարկով արդեն մի քանի տարի է՝ բարի ավանդույթ ենք ձևավորել, համաձայն որի, մեր ճանաչված ու վաստակաշատ արվեստագետներին և Արցախյան ազատամարտի մասնակիցների ընտանիքներին նոր բնակարաններ ենք նվիրում: Սա յուրովի գնահատական է մեր բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր անառիկ են պահում մեր հայրենիքի սահմանները և իրենց տաղանդով ու մասնագիտական հմտություններով ամբողջ աշխարհում բարձր են պահում մեր երկրի պատիվը: Մեր երկրի համար նաև անչափ կարևոր է ամուր հայ ընտանիքներ ունենալը, և այսօր արդեն երկրորդ անգամ Երևանի քաղաքապետարանի հարկի տակ գրանցվեց հերթական ամուսնությունը: Համոզված եմ, որ նախատոնական այս հաճելի իրադարձությունը կմնա ոչ միայն նորապսակների, այլ նաև բոլորիս հուշերում և ձեր նոր բնակարանները նորանոր հաջողություններ կբերեն ձեր ընտանիքներին», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով գնահատանքի համար` նոր բնակարանների տանտերերը նշել են, որ սեփական բնակարան ունենալն իրենց համար անչափ սպասված ու կարևոր էր, որն այժմ դարձավ նաև Ամանորի անմոռանալի նվեր:

Кому вручил ключи от новых квартир Тарон Маргарян?
Мэр Еревана Тарон Маргарян вручил ключи от новых квартир народной артистке РА, обладательнице медали Мовсеса Хоренаци, медали ''За заслуги перед Отечеством'' I степени, почетному гражданину Еревана Раисе Мкртчян, концертмейстеру группы струнных инструментов Государственного филармонического оркестра Армении Араму Асатряну, участникам Арцахской войны Апресу Ованнисяну и Гранту Агабекяну, ведущей солистке Национального академического театра оперы и балета Армении имени Ал. Спендиаряна, заслуженной артистка РА Сюзанне Пирумян, а также заместителю концертмейстера группы фаготистов Государственного филармонического оркестра Армении Андранику Кочаряну.
До начала церемонии вручения ключей от новых квартир, в мэрии Еревана прошла торжественная церемония государственной регистрации брака концертмейстера группы струнных инструментов Государственного филармонического оркестра Армении Арама Асатряна с Шахик Мартиросян.
Поздравляя молодоженов и владельцев новых квартир, мэр Тарон Маргарян пожелал им здоровья, счастья и благополучия. Об этом передает управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана.
''Уже несколько лет, согласно доброй традиции, по предложению президента республики, мы дарим новые квартиры нашим известным и заслуженным деятелям искусства и семьям участников Арцахской войны. Эта своеобразная оценка, данная всем тем нашим гражданам, которые держат неприступными границы нашей родины и своим талантом и профессиональными навыками во всем мире высоко держат честь нашей страны. Для нашей страны также важно иметь крепкие армянские семья и сегодня, уже во второй раз в мэрии Еревана был зарегистрирован очередной брак. Я уверен, что это событие останется в памяти новобрачных и всех нас'', - подчеркнул Тарон Маргарян.
Выразив благодарность за оценку своей деятельности, владельцы новых квартир отметили, что вопрос собственной квартиры для них был важнейшей задачей, и решение этой проблемы стало незабываемым новогодним подарком.