Հայտնի է դարձել Սաուդյան Արաբիայում արևմտյան գործարարների կտտանքների մասին
Սաուդյան Արաբիայում կոռուպցիայի գործով ձերբակալվածների մեջ կա 17 արևմտյան գործարար: Այս մասին իր աղբյուրներին հղումով գրում է Daily Mail-ը:
Պարբերականի տվյալներով` ներկա դրությամբ ազատազրկված են ԱՄՆ-ի 8 քաղաքացիներ, 6 բրիտանացի և 3 ֆրանսիացի: Նրանցից ոմանք Սաուդյան Արաբիայում գտնվել են աշխատանքի ժամանակավոր թույլտվությամբ, մյուսները թագավորությունում բնակվում են արդեն երկար ժամանակ և ունեն կացության իրավունք: Նրանք, ինչպես ձերբակալված սաուդցիները, ենթարկվում են տարբեր կտտանքների և վիրավորանքների: Նրանք բոլորը պահվում են էր-Ռիադի Ritz-Carlton հյուրանոցում:
Նշվում է, որ Սաուդյան Արաբիայի, ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի և Մեծ Բրիտանիայի իշխանությունները հրաժարվում են մեկնաբանել այս տեղեկությունները:

Стало известно о пытках западных бизнесменов в Саудовской Аравии
Среди задержанных в Саудовской Аравии по делу о коррупции оказались 17 бизнесменов из стран Запада, сообщает lenta.ru.
Отмечается, что в настоящий момент лишены свободы восемь граждан США, шесть британцев и три француза. Некоторые из них находились в Саудовской Аравии по временному разрешению на работу, другие длительное время проживают в стране и имеют вид на жительство. Они, как и задержанные саудиты, подвергаются различным пыткам и оскорблениям. Все они удерживаются в отеле Ritz-Carlton в Эр-Рияде.
Между тем, эту информацию пока отказались комментировать как власти Саудовской Аравии, так и власти США, Великобритании и Франции.