Իմ սերն ու պատկառանքը դարավոր մշակույթ և պատմություն ունեցող հայ ժողովրդի նկատմամբ փոխադարձ է. Եվգենի Կիսին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխարհահռչակ դաշնակահար Եվգենի Կիսինին, ով մեր երկրում է գտնվում «Երևանյան հեռանկարներ» 18-րդ երաժշտական փառատոնի շրջանակներում, հայտնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է տաղանդաշատ արվեստագետին Հայաստանում, որտեղ, ըստ Նախագահի, ոչ միայն գնահատում են Եվգենի Կիսինի տաղանդն ու վարպետությունը, հրաշալի կատարումները, այլև սիրում են նրան մարդկային հատկանիշների համար, սիրում են՝ որպես հայ ժողովրդի բարեկամի:
Նշելով, որ հայ ժողովուրդը երբեք չի մոռանա Եվգենի Կիսինի զորակցությունը 1988-ի երկրաշարժի ժամանակ՝ նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել լեգենդար դաշնակահարին նաև Նյու Յորքում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված համերգին մասնակցության և բոլոր հայերի սրտերը հուզած՝ Կոմիտասի «Կռունկ»-ի անկրկնելի կատարման համար: Նախագահը նշել է, որ Հայաստանում մշտապես ուրախ են հյուրընկալելու անվանի արվեստագետին:
Աշխարհահռչակ դաշնակահարն ընդգծել է, որ իր սերն ու պատկառանքը դարավոր մշակույթ և պատմություն ունեցող հայ ժողովրդի նկատմամբ փոխադարձ է, և վստահեցրել է, որ որքան ապրում է ու կա՝ կայցելի Հայաստան:

Пока жив, буду посещать Армению: Кисин
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 28 декабря, принял известного пианиста Евгения Кисина, который находится в Ереване в рамках 18-го международного музыкального фестиваля "Ереванские перспективы".
Как сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу президента РА, С. Саргсян отметил, что в Армении не только ценят талант и мастерство, блестящие выступления и произведения в исполнении Е. Кисина, но и любят его за человеческие качества, любят как друга армянского народа.
Отметив, что армянский народ никогда не забудет поддержку Евгения Кисина, оказанную музыкантом в 1988 году в ходе разрушительного Спитакского землетрясения, президент Армении выразил благодарность пианисту также за участие в концерте в Нью-Йорке, посвященном 100-ой годовщине Геноцида армян в Османской империи, и за неповторимое исполнение произведения Комитаса "Крунк", тронувшее сердца всех армян. Президент С. Саргсян отметил, что в Армении всегда рады принять известного артиста.
Евгений Кисин в свою очередь подчеркнул, что его любовь и уважение к имеющему многовековую историю и культуру армянскому народу взаимна. Пианист заверил также, что, пока он жив, будет периодически посещать Армению.