ՆԱՏՕ-ում հույս ունեն ՌԴ հետ ավելի ակտիվ երկխոսություն վարել 2018-ին
ՆԱՏՕ գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը հույս ունի Ռուսաստանի հետ ավելի ինտենսիվ երկխոսություն վարել 2018 թվականին, հայտնում է Deutsche Welle-ն:
«Ես ելնում եմ այն բանից, որ մենք կունենանք ավելի շատ հանդիպումներ, և որ մենք ավելի շատ կօգտագործենք զինվորականների հաղորդակցական կապուղիները»,-ասել Է նա:
Ստոլտենբերգը նշել Է, որ ՆԱՏՕ-ի բոլոր երկրները պատրաստ են դրան:
Միևնույն ժամանակ նա հրաժարվել Է խոսել կոնկրետ պլանների մասին: Կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը հավելել Է, որ դաշինքի համար Ռուսաստանի զսպումը հարաբերությունների կառուցման նույնքան կարևոր ասպեկտ Է, որքան և երկխոսությունը:

NATO Aims at More Active Dialogue with Russia in 2018
NATO Secretary General Jens Stoltenberg on Friday told Germany's DPA news agency that he expects increased dialogue between Russia and the transatlantic alliance in 2018, Deutsche Welle reports.
"We are moving forward both on the political dialogue and the military lines of communication, and the whole alliance is behind that."
"We need to address the fact that we see a more assertive Russia to the east. At the same time NATO's message is that we don't want a new Cold War. We don't want a new arms race and we want political dialogue with Russia."