ՆԱՏՕ-ում հույս ունեն ՌԴ հետ ավելի ակտիվ երկխոսություն վարել 2018-ին
ՆԱՏՕ գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը հույս ունի Ռուսաստանի հետ ավելի ինտենսիվ երկխոսություն վարել 2018 թվականին, հայտնում է Deutsche Welle-ն:
«Ես ելնում եմ այն բանից, որ մենք կունենանք ավելի շատ հանդիպումներ, և որ մենք ավելի շատ կօգտագործենք զինվորականների հաղորդակցական կապուղիները»,-ասել Է նա:
Ստոլտենբերգը նշել Է, որ ՆԱՏՕ-ի բոլոր երկրները պատրաստ են դրան:
Միևնույն ժամանակ նա հրաժարվել Է խոսել կոնկրետ պլանների մասին: Կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը հավելել Է, որ դաշինքի համար Ռուսաստանի զսպումը հարաբերությունների կառուցման նույնքան կարևոր ասպեկտ Է, որքան և երկխոսությունը:

НАТО планирует больше встреч с представителями России в 2018 году
Генсек НАТО планирует больше встреч и контактов с представителями России в 2018 году, сообщает КорреспонденТ.
НАТО планирует активизировать диалог с Россией в 2018 году. Об этом сегодня, 29 декабря, заявил генеральный секретарь Альянса Йенс Столтенберг.
"Я ожидаю, что будет больше встреч и больше использования прямых военных каналов коммуникации. Поэтому мы будем продвигаться вперед как в политическом диалоге, так и по военной линии коммуникации, и весь Альянс это поддерживает", - заявил Столтенберг.