Երկրի անվտանգության երաշխավորը սահմանապահ տղաներն են. ՀՀ ԱԺ նախագահ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն ու ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը դեկտեմբերի 29-ին` Ամանորին ընդառաջ, այցելել են Գեղարքունիքի մարզի ՀՀ ՊՆ N զորամաս և կայազորային զինվորական հոսպիտալ, հայտնում է ԱԺ մամուլի ծառայությունը:
Խորհրդարանի նախագահին ուղեկցել է Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Բոթոյանը:
ՀՀ ՊՆ N զորամասում խորհրդարանի ղեկավարը, Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան առթիվ շնորհավորելով զինվորներին, շնորհակալություն է հայտնել զինծառայողներին, ովքեր, դիմակայելով հակառակորդին, ապահովում են մեր երկրի խաղաղությունը: Արա Բաբլոյանը նշել է, որ երկրի անվտանգության երաշխավորը սահմանապահ տղաներն են, ովքեր իրենց կյանքի գնով անառիկ են պահում հայոց սահմանները:
Զինվորական հոսպիտալ այցի շրջանակում Արա Բաբլոյանը շրջել է տարածքով, ծանոթացել պայմաններին, հետաքրքրվել զինծառայողների առողջական վիճակով: Հոսպիտալի ռազմաբժշկական վարչության պետ, փոխգնդապետ Գայանե Խաչատրյանն Արա Բաբլոյանին ներկայացրել է հոսպիտալի առկա հնարավորությունները, բուժսպասարկման կազմակերպման ընթացքը:

Гарант безопасности страны - пограничники: Ара Баблоян
29 декабря председатель НС А.Баблоян и руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС А.Сагателян в канун Нового года посетили в/ч N и гарнизонный военный госпиталь ВС РА Гехаркуникской области, сообщает пресс служба НС РА.
Спикера парламента сопровождал губернатор области К.Ботоян.
Глава парламента в в/ч N ВС РА, поздравляя военнослужащих с Новым годом и Св.Рождеством, поблагодарил  всех, кто противостоит противнику, охраняя покой и мир нашей страны. Г-н Баблоян отметил, что гарант безопасности страны- пограничники, ценой своей жизни обеспечивающие неприступность армянских границ.
При посещении военного госпиталя А.Баблоян ознакомился с территорией и условиями медучреждения, поинтересовался здоровьем военнослужащих. Начальник военно-медицинского управления госпиталя, подполковник Г.Хачатрян представила спикеру НС имеющиеся возможности учреждения, процесс организации медобслуживания.