Հրեա ուսանողների համաշխարհային միությունը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը
Հրեա ուսանողների համաշխարհային միությունը (WUJS) Իսրայելում անցկացված 44-րդ Համաշխարհային կոնգրեսում պաշտոնապես ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը, փոխանցում է «Ռուսարմինֆո»-ն:
Այդ որոշունը ռասիզմի ցանկացած տիպի դրսևորման դեմ հրեական միության պայքարի գաղափարախսության մաս է կազմում: Իսրաելը մինչև հիմա պաշտոնապես չի ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, չնայած նախորդ տարի Կնեսետի Կրթության, մշակույթի և սպորտի հանձնաժողովը կողմ է քվեարկել Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը:
Հրեա ուսանողների համաշխարհային միությունը նաև հայտարարել է, որ կարևորում է Հայոց ցեղասպանության ուսումնասիրության կարևորությունը և կքննադատի այն ժխտելու, խեղաթյուրելու կամ արհամարհելու ցանկացած փորձ:

Геноцид армян признали на Всемирном конгрессе еврейских студентов
В Израиле на 44-ом Всемирном конгрессе союзом еврейских студентов (WUJS)  был официально признан факт Геноцида  армян, передает Русарминфо.
''Важным шагом для организации было объявить на конгрессе решение Всемирного союза еврейских студентов о признании Геноцида армян. Это решение основано на регламенте движения, согласно которому  еврейский союз ведет борьбу со всеми формами расизма. Израиль до сих пор официально не признает Геноцид армян, хотя в прошлом году Комитет по образованию, культуре и спорту Кнессета проголосовал за его признание’', - сообщило издание ''The Times of Israel''.
Союз еврейских студентов также заявил, что признает важность изучения Геноцида армян и намерен осуждать любые попытки отрицания, искажения или игнорирования исторической реальности этих событий.