Ուկրաինայում ադրբեջանցիները դիմել են հայազգի Ավակովին՝ իրենց պաշտպանելու խնդրանքով
Հունվարի 10-ին Կիևում ադրբեջանական համայնքի շուրջ 150 ներկայացուցիչ բողոքի ակցիա է անցկացրել Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարարության շենքի մոտ և դիմել ներքին գործերի նախարար Արսեն Ավակովին`իրենց պաշտպանելու խնդրանքով:
«Ուկրաինայում ադրբեջանցիների վրա հարձակումներն ու սպանություններն ավելի հաճախակի են դարձել: Բազմիցս հարձակումներ են իրականացվել նաև ադրբեջանական ձեռնարկատերերի օբյեկտների վրա, վարչական ճնշում է գործադրվել ինչպես Կիևում, այնպես էլ Ուկրաինայի մի շարք շրջաններում», - հայտնում է ադրբեջանական Oxu.Az- ը:
Ինչպես փոխանցում է  РУСАРМИНФО-ին՝ աղբյուրը նշում է, որ ադրբեջանցիները գնացել են Ներքին գործերի նախարարության շենքի մոտ ուկրաինական և ադրբեջանական դրոշներով, ինչպես նաև՝ «Պաշտպանեք մեր կյանքը», «90-ականները ետ են գալիս», «Մենք դեմ ենք Ուկրաինայում տեղի ունեցող ավազակությանը», «Ես ուզում եմ ներդրումներ կատարել Ուկրաինայում, բայց դա վտանգավոր է »  պաստառներով:

Азербайджанцы Украины обратились к армянину Авакову с просьбой о защите
10 января в Киеве около 150 представителей азербайджанской общины провели у здания Министерства внутренних дел Украины акцию протеста и обратились к министру внутренних дел Арсену Авакову с просьбой защитить их.
''В Украине участились случаи покушений и убийств азербайджанцев. Неоднократно совершались нападения на объекты азербайджанских предпринимателей, оказывалось административное давление на активистов диаспоры как в Киеве, так и в ряде регионов Украины'', - сообщило азербайджанское издание Oxu.Az, передает РУСАРМИНФО
Согласно изданию, азербайджанцы вышли к зданию МВД с украинскими и азербайджанскими флагами, а также с плакатами ''Защитите наши жизни!'', ''90-е возвращаются'',  ''Мы против бандитизма в Украине'', ''Я хочу вкладывать инвестиции в Украину, но это опасно''.