Ամերիկացի երգիծաբանը հայտնի «Daily Show» հաղորդման եթերում վիրավորել է հայերին
Ամերիկյան հեռուստահաղորդավար և երգիծաբան Թրևեր Նոյը ԱՄՆ հայ համայնքի մոտ դժգոհություն է առաջացրել ԱՄՆ հայ համայնքի մոտ՝ հայտնի «Daily Show» հաղորդման շրջանակում «կեղտոտ հայ» բառակապակցությունը կիրառելու համար, հայտնում է РУСАРМИНФО-ն:
«Դա իսկապես ծիծաղելի է: Դա նույն է, ինչ որևէ մեկն ասեր՝ ես «ամենահամբերատար մարդն» եմ, հարցրեք այն կեղտոտ հային», - ասել է հեռուստահաղորդավարը՝ մեկնաբանելով սեփական «կայուն հանճարեղության» մասին խոսքերը:
ԱՄՆ-ի փաստաբանների հայկական ասոցիացիան բողոքել է երգիծաբանի այս արտահայտության համար և «Daily Show»-ից պահանջել է ներողություն խնդրել հայերին ուղղված վիրավորանքի համար:

Американский комик оскорбил армян
Американский телеведущий и комик Тревор Ной вызвал недовольство армянской общины США, использовав словосочетание "грязный армянин" в эфире известной передачи "Daily Show", сообщает РУСАРМИНФО.
"Это действительно смешно. Это то же самое, как если бы кто-то сказал "я самый терпимый человек, спросите у того "грязного армянина"", - сказал ведущий, комментируя слова Дональда Трампа о собственной "стабильной гениальности".
После выхода телепередачи в эфир Армянская ассоциация адвокатов США выступила с жалобой на высказывание комика, и потребовала извинений от "Daily Show" из-за оскорбительного высказывания в адрес армян.