Էրդողանը մտադիր է ոչնչացնել Սիրիայում ԱՄՆ կողմից ստեղծվող «ահաբեկչական բանակը»
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մտադիր է ոչնչացնել Սիրիայի հյուսիսում ԱՄՆ կողմից ստեղծվող «սահմանի անվտանգության ուժերը»: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով «Անադոլու գործակալության»-ը:
«Մեր նպատակն է ոչնչացնել այդ «ահաբեկչական բանակը» մինչև նրա կազմավորումը: Կարո՞ղ է արդյոք Թուրքիայի համար այլ նպատակ լինել, երբ խոսքը գնում է մեր սահմանների երկայնքով ահաբեկչական միջանցք ստեղծելու մասին»,- ասել է Էրդողանը:
Թուրքիայի նախագահը կրկին հայտարարել է, որ «երկրի զինված ուժերը ցանկացած պահի կարող են ռազմական գործողություն սկսել Սիրիայի Աֆրինում»:

СМИ: Эрдоган пригрозил уничтожить создаваемую США "армию по защите границ Сирии"
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган пригрозил в понедельник "уничтожить еще до появления" армию по защите границ Сирии, которая будет подготовлена США. Об этом передает ТАСС ссылаясь на Анатолийское агентство.
"Нашей целью является уничтожение этой террористической армии еще до ее появления. Разве может быть у Турции другая задача, когда речь идет о создании террористического коридора вдоль наших границ", - процитировало его агентство.
Эрдоган в очередной раз заявил о том, что ВС республики "могут начать военную операцию в сирийском районе Африн в любую минуту".