«Թուրքական հոսքի» 2-րդ ճյուղը կկառուցվի միայն Եվրահանձնաժողովի կողմից երաշխիքների դեպքում. Լավրով
«Թուրքական հոսք» գազամուղի 2-րդ ճյուղը կկառուցվի միայն Եվրահանձնաժողովի կողմից ամուր երաշխիքների դեպքում: Այդ պարագայում միայն Ռուսաստանը պատրաստ է քննարկել երթուղիները, հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը:
«Թուրքական հոսքը» կառուցվում է անմիջապես Թուրքիայի սպառողների համար: Դրա երկրորդը կկառուցվի միայն այն դեպքում, եթե Եվրահանձնաժողովից կոնկրետ երաշխիքներ ստանանք առ այն, որ նրանք նույնը չեն անի, ինչ արեցին Բուլղարիայի հանդեպ «Հարավային հոսքի» դեպքում»,-  նշել է Լավրովը:
«Մենք պատրաստ կլինենք յուրաքանչյուր տարբերակի, որը, սակայն, հարյուր տոկոսով կերաշխավորվի Եվրահանձնաժողովի կողմից»,- ավելացրել է արտգործնախարարը:

The second line of the Turkish Stream gas pipeline will be built only after receiving firm guarantees from the European Commission, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov told reporters.
According to Lavrov, the first line is being built for consumers in Turkey, while the second will be built only after receiving firm guarantees from the European Commission that they will not do the same thing as it happened with South Stream to Bulgaria, RIA Novosti reported.
“We will be ready for any option, but an option that will be 100% guaranteed by the European Commission, as one that will not be derailed,” the minister added.