Անկարան Վրաստանի քաղաքացիների համար հանել է Թուրքիա այցելության սահմանափակումները․ Վրաստանի ՆԳՆ
Վրաստանի և Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարներ Գեորգի Գահարիան և Սուլեյման Սոյլուն հեռախոսով համաձայնության են եկել՝ կասեցնել Թուրքիա այցելության սահմանափակումները Վրաստանի քաղաքացիների համար, փոխանցում է «Արցախպրես»-ը:
«Կողմերը պայմանավորվել են, որ Վրաստանի և Թուրքիայի համապատասխան գերատեսչությունները կշարունակեն խորհրդակցությունները 2018 թվականի հունվարի 1-ից Թուրքիայի պետական սահմանի հատման կարգավորումներ սահմանելու համար, որի ավարտից հետո այդ կարգավորումները չեն տարածվի Վրաստանի քաղաքացիների վրա»,-ասված է Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարությունը հայտարարության մեջ:
Վրաստանի ՆԳՆ-ը նաև տեղեկացրել է, որ Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարը տարվա սկզբին կայցելի Վրաստան քննարկումների համար, որի ժամանակ ի թիվս այլ հարցերի կքննարկվի Վրաստանի քաղաքացիների կողմից սահմանահատման հարցը:

Анкара сняла ограничения на посещение Турции гражданами Грузии
Министры внутренних дел Грузии и Турции Георгий Гахария и Сулейман Сойлу по телефону договорились о приостановлении ограничений на посещение Турции для граждан Грузии. Об этом сообщается в заявлении МВД Грузии, передает ''Новости-Грузия''.
''Стороны договорились, что соответствующие ведомства Грузии и Турции продолжат консультации в связи с задействованными с 1 января 2018 года регуляциями для пересечения государственной границы Турции, до завершения которых эти регуляции не будут распространяться на граждан Грузии'', - уточняется в заявлении.
В МВД Грузии также сообщили, что министр внутренних дел Турции в начале года прибудет в Грузию с визитом для обсуждения, в том числе, вопроса пересечения границы гражданами Грузии.