Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 22-24-ն աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիայի Հանրապետություն՝ Փարիզ և Ստրասբուրգ: Հանրապետության Նախագահն այցի շրջանակներում հունվարի 22-ին և 23-ին հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի, Ազգային ժողովի նախագահ Ֆրանսուա դը Ռյուժիի, ինչպես նաև Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի անդամների հետ:
Հայաստանի և Ֆրանսիայի նախագահները հանդիպման արդյունքները կամփոփեն համատեղ մամուլի ասուլիսում:
Նախագահ Սարգսյանը Փարիզի քաղաքապետարանում հանդիպում կունենա քաղաքապետ Անն Իդալգոյի և Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հունվարի 24-ին Ստրասբուրգում Հայաստանի Նախագահը կմասնակցի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) ձմեռային նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով և կպատասխանի պատգամավորներին հետաքրքրող հարցերին: Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա նաև Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի (ՄԻԵԴ) նախագահ Գիդո Ռայմոնդիի, «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նախագահ Ջաննի Բուքիքիոյի և ԵԽԽՎ նորընտիր նախագահի հետ:

Президент Армении отправится во Францию
Президент Армении Серж Саргсян 22-24 января совершит рабочий визит во Французскую Республику - в Париж и в Страсбург. Президент Республики в рамках визита 22 и 23 января проведет встречи с президентом Франции Эммануэлем Макроном, председателем Сената Жераром Ларошем, председателем Национального Собрания Франсуа де Рюжи, а также с членами депутатской группы дружбы Франция-Армения. Итоги встречи президентов Армении и Франции будут подведены на совместной пресс-конференции, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В мэрии Парижа президент Саргсян встретится с мэром Анн Идальго и представителями армянской общины Франции.
24 января в Страсбурге президент Армении примет участие в заседании зимней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ), где выступит с речью и ответит на интересующие депутатов вопросы. Серж Саргсян встретится также с генеральным секретарем Совета Европы Торбьерном Ягландом, председателем Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) Гидо Раймонди, председателем европейской комиссии "Демократия посредством права" (Венецианская комиссия) Джанни Букикио и с избранным председателем ПАСЕ.