«Շնորհակալություն, հայ զինվոր». բարեգործական համերգ
Հունվարի 24-ին՝ 19:00-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա համերգային ծրագիր՝ «Շնորհակալություն, հայ զինվոր» խորագրով, հայտնում է Panorama-ն:
Համերգի նախաձեռնողը «Դիրքապահ» քառօրյա պատերազմի մասնակիցների միավորում հասարակական կազմակերպությունն է՝ ՀՀ մշակույթի նախարարարության և սիրված երգիչ-երգչուհիների հետ համատեղ:
«Մենք՝ «Դիրքապահ»-ի տղաներով, նախարարի և երգիչների հետ հավաքվեցինք, որոշեցինք կազմակերպել այսպիսի համերգ և գումարը տրամադրել տղաների վերականգնողական կենտրոնին: Այնտեղ մեծ ծախսեր են արվում, բայց այս կերպ գոնե ինչ-որ ծախսեր կհոգանք: Այդ համերգին ներկա են գտնվելու նաև վիրավոր տղաները, ովքեր խոսք ունեն ասելու, նաև իրենց ծնողները, զոհված տղաների ծնողները: Նպատակ կա նաև այս կերպ նրանց ժամանցն ապահովվի, այսինքն՝ տղաները մի քիչ կլիցքաթափվեն, ծնողներն էլ հիվանդանոցային առօրյայից կկտրվեն»,- ասաց նա:
Համերգի խորագիրը՝ «Շնորհակալություն, հայ զինվոր», պատահական չէ, հասարակությունն այս կերպ շնորհակալություն է հայտնում հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործն իրականացնող տղաներին, նաև ինչ-որ չափով ներդրում է անում կառուցվող այդ կենտրոնում: Համերգի տոմսերն ամբողջությամբ չեն իրացվել, 600-700 տոմս դեռ առկա է: Տոմսերի արժեքը տատանվում է 2000-ից 7000-ի սահմաններում:

"Thank You, Armenian Soldier": Charitable Concert in Armenia
Aram Khachaturian Concert Hall in Yerevan, Armenia will host a charity concert as a tribute to the Armenian soldiers heroically defending the borders of the homeland on 24 January, at 7:00pm, Panorama reports.
The concert titled "Thank You, Armenian Soldier" is organized at the initiative of "Dirkapah" (Border Guard) Union of the Participants of the Four-Day April War NGO in cooperation with Armenia’s Ministry of Culture and popular Armenian singers.
“We, the "Dirkapah" guys, teamed up with the minister to organize such a concert and to direct all the proceeds to the boys’ rehabilitation centre. Among the attendees will be the wounded boys, who have a say, as well as their parents and the parents of the fallen soldiers," Manuel Manukyan, the head of the NGO said.
The tickets of the concert are not sold out yet with some 600-700 tickets still available. The cost of the tickets range from 2,000 to 7,000 AMD.