«Շարունակելու ենք մեր բարեփոխումների օրակարգը». Euronews-ին ասել է Կարեն Կարապետյանը (Տեսանյութ)
Մենք շարունակելու ենք իրականացնել մեր բարեփոխումների օրակարգը: Այդ մասին Դավոսում Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ասել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, ով հարցազրույց է տվել Euronews-ի բիզնես ծրագրի խմբագիր Օլեքսանդրա Վակուլինային:
«Մենք շարունակելու ենք իրականացնել մեր բարեփոխումների օրակարգը՝ Հայաստանը բիզնես միջավայրն ավելի հարմարավետ դարձնելու, տեղական շուկայի առումով տարածաշրջանում բիզնես վարելու միասնական հարթակ ձևավորելու ուղղությամբ՝ օգտագործելով առեւտրային ռեժիմները Եվրասիական տնտեսական միության, Եվրամիության (GSP+) Իրանի (Ազատ տնտեսական գոտի) և մի շարք այլ պետությունների (GSP) հետ»,- նշել է վարչապետը, հայտնում է «Արցախպրես»-ը:
«Այժմ մենք փորձում ենք մեր տարածաշրջանի միասնական ապագան ստեղծել՝ փորձելով լինել հարթակ, շուկաների, մշակույթների դարպաս, որտեղ աշխարհի տարբեր երկրները իսկապես կարող են համատեղվել»:

Мы продолжим реализацию нашей повестки реформ: интервью премьера Армении Euronews (видео)
На полях Всемирного экономического форума в Давосе корреспондент Euronews Александра Вакулина побеседовала с премьер-министром  Армении Кареном Карапетяном, передает "Арцахпресс".
"Мы продолжим реализацию нашей повестки реформ, чтобы повысить привлекательность  Армении – обеспечить более комфортную бизнес-среду на местном рынке, стать платформой для ведения бизнеса в нашем регионе, с использованием наших торговых режимов", – сказал глава армянского правительства.
"Мы сейчас пытаемся строить общее будущее в нашем регионе, пытаемся стать платформой, воротами через рынки, через культуры, где различные части мира могут быть действительно совместимы", – добавил Карен Карапетян.
Отмечается также, что с учетом такого видения премьер Карапетян ранее встречался с представителями Программы развития Организации Объединенных Наций (ПРООН), чтобы содействовать старту процесса реформ.