Հայաստանը ֆրանկոֆոն գործընկերներին կառաջարկի ստորագրել «Միասին ապրել» դաշնագիրը. Նալբանդյան
Ընթացիկ տարվա հոկտեմբերին Երևանում նախատեսված Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթնաժողովում Հայաստանը մասնակիցներին կառաջարկի ստորագրել «Միասին ապրել» դաշնագիրը: Այս մասին հունվարի 29-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը՝ ամփոփելով ԱԳՆ 2017 թվականի աշխատանքի արդյունքները, փոխանցում է News.am-ը։
Նրա խոսքով՝ դաշնագրի նախապատրաստման և համաձայնեցման աշխատանքն արդեն սկսվել է: Գագաթնաժողովի ընթացքում նաև կընդունվեն Երևանյան հռչակագիրը և ավելի քան 10 տարբեր բանաձևեր՝ տարբեր հարցերով: Դրանից զատ, ծագրվում է բիզնես համաժողովի անցկացում:

Налбандян: Армения предложит коллегам по организации Франкофонии пакт ''Жить вместе''
На предстоящем в октябре текущего года саммите международной организации Франкофонии в Ереване Арменияпредложит участникам к подписанию пакт “Жить вместе”. Об этом заявил глава МИД Армении Эдвард Налбандян на пресс-конференции 29 января по итогам работы МИД в 2017 г, передает News.am.
По оценке министра, сам факт проведения саммита и председательства в организации является уникальной возможностью для Армении. На саммит приедут сотни делегатов. Работа над подготовкой и согласованием пакта уже началась. Также в ходе саммита будет принята Ереванская декларация и более 10 разных резолюций по разным вопросам. Помимо этого, планируется проведение бизнес-форума.