Հայաստան կայցելի Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հրավերով փետրվարի 3-8-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կայցելի Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են  Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահի տեղակալներ Մարինա Կարոբիո Գուշետտին և Իզաբել Մորեն, ինչպես նաև պատգամավորներ Վիոլա Ամհերդը, Տիանա Անգելինա Մոզերը, Ռոզմարի Կուադրանտին, Մարիաննե Շտրայֆ Ֆելլերը, Սիբել Արսլանը և Ադրիան Ամշթուցը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի, ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը և  Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանը կմասնակցեն Հայաստան-Շվեյցարիա գործարար հանդիպմանը:

President of National Council of Swiss Confederation to Visit Armenia
At the invitation of the RA NA President Ara Babloyan on February 3-8, the delegation led by the President of the National Council of the Swiss Confederation Dominique de Buman, comprised of the Vice Presidents of the National Council of the Swiss Confederation Marina Carobbio Guscetti and Isabelle Moret, as well as the deputies Viola Amherd, Tiana Angelina Moser, Rosmarie Quadranti, Marianne Streiff-Feller, Sibel Arslan and Adrian Amstutz will visit Armenia, official page of RA Parliament reports.
The delegation will have meetings with the RA President Serzh Sargsyan, the RA NA President Ara Babloyan, the RA Prime Minister Karen Karapetyan and the RA Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian.
Within the framework of the visit the RA NA President Ara Babloyan and the the President of the National Council of the Swiss Confederation Dominique de Buman will take part in Armenia-Switzerland Business Meeting.