Ադրբեջանը և Սաուդյան Արաբիան քննարկել են ռազմական համագործակցությունը
Ադրբեջանի պաշտապնության նախահար Զաքիր Հասանովն ընդունել է Սաուդյան Արաբիայի Պաշտպանության նախարարության պատվիրակությանը, հայտնում է News.az-ը:
Զաքիր Հասանովը մասնավորապես ուշադրություն է հրավիրել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այն կարգադրություններին, որոնք վերաբերում են Ադրբեջանի և Սաուդյան Արաբիայի միջև հարաբերությունների և համագործակցության ընդլայնմանը բոլոր ոլորտներում, մասնավորապես, ռազմական և ռազմատեխնիկական ոլորտներում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկու երկրների բանակների միջև կապերի ամրապնդման, համատեղ զորավարժություններ անցկացնելու, փոխայցեր կազմակերպելու և համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցեր:

The Minister of Defense of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov met with the delegation of the Ministry of Defense of the Kingdom of Saudi Arabia, News.az reports.
Zakir Hasanov particulary brought attention the instructions of the president of Azerbaijan Ilham Aliyev about the expansion of relations and cooperation between Azerbaijan and Saudi Arabia in all areas, particularly in the military and military-technical spheres.
During the meeting, issues of strengthening ties between the armies of the two countries, holding joint military exercises, organizing visits, as well as a number of other issues of mutual interest were discussed.