Կիմ Չեն Ինի քույրը հանդիպել է Հարավային Կորեայի նախագահի հետ
Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինը այսօր՝ փետրվարի 9-ին հանդիպել է Հյուսիսային Կորեայի առանջնորդ Կիմ Չեն Ինի քրոջ Կիմ Յո Չժոնի հետ, ով հյուսիսկորեական օլիմպիական պատվիրակության կազմում այսօր ժամանաել է Հարավային Կորեա:
Նշվում է, որ 1950-53 թվականների Կորեական պատերազմից հետո նա Հյուսիսային Կորեայի իշխող ընտանիքի միակ անդամն է, ով այցելել է Հարավային Կորեա:
Associated Press-ի փոխանցմամբ՝ Հյուսիսային Կորեայում քարոզչության համար պատասխանատու Կիմ Յո Չժոնը բավականին ժպտերես է եղել և նույնիսկ սեղմել է Հարավային Կորեայի նախագահի ձեռքը:
Նշենք, որ միջազգային բազմաթիվ վերլուծաբաններ կարծում են, որ Կիմ Յո Չժոնի Հարավային Կորեա այցելությունը խոսում է դիվանագիտական բացության և ԱՄՆ-ի հետ երկխոսություն հաստատելու Փհենյանի ցանկության մասին:

Сестра Ким Чен Ына встретилась с президентом Южной Кореи
Президент Южной Кореи Мун Чжэ Ин в пятницу, 9 февраля, встретился с сестрой северокорейского диктатора Ким Е Чжон, сообщает Корреспондент со ссылкой на Associated Press.
Так, согласно данным издания, сестра Ким Чен Ына – первая из семьи, кто посетил Южную Корею со времен Корейской войны 1950-1953. Она приехала в составе делегации от Северной Кореи на открытие игр.
Во время встречи с главой Южной Кореи Ким Е Чжон широко улыбалась и пожала ему руку.
Многие международные аналитики считают, что решение послать Ким Е Чжон на Олимпийские игры продиктовано желанием КНДР добиться большей дипломатической открытости и, в конченом счете, наладить диалог с США.