ԱՄՆ-ը հայտարարել է Փհենյանի հետ բանակցությունների պատրաստակամության մասին
Միացյալ Նահգանգները կշարունակի ճնշում գործադրել Հյուսիսային Կորեայի վրա, սակայն պատրաստ է վերջինիս իշխանությունների հետ բանակցությունների: Այս մասին The Washington Post-ին տված հարցազրույցում հայտնել է ԱՄՆ փոխնախագահ Մայքլ Փենսը:
«Ճնշումը չի դադարեցվի, քանի դեռ նրանք գործողություններ չեն ձեռնարկել, որոնք դաշինքը կհամարի զգալի քայլ դեմի ապամիջուկայնացում: Այդպիսով առավելագույն ճնշման արշավը կշարունակվի և կուժեղացվի: Բայց եթե դուք ուզում եք խոսել, մենք կխոսենք», - ասել է Փենսը:
Նշվում է, որ ԱՄՆ-ը նման դիրքորոշման է հանգել Փհենչհանում Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինի և Փենսի բանակցությունների արդյունքում:

США заявили о готовности к переговорам с КНДР
США продолжат давление на КНДР, однако готовы к переговорам с северокорейскими властями. Об этом, как передает gazeta.ru, заявил вице-президент США Майк Пенс в интервью The Washington Post.
"Дело в том, что давление не будет прекращено, пока они не предпримут действия, которые альянс сочтет значимым шагом в сторону денуклиаризации. Таким образом, кампания максимального давления продолжится и будет усиливаться. Но если вы хотите поговорить, мы поговорим", - сказал Пенс.
Отмечается, что к такой позиции США пришли после того, как Пенс провел переговоры с президентом Южной Кореи Мун Чжэ Ином в Пхeнчхане.