Ուկրաինան Սաակաշվիլիին Լեհաստան է արտաքսել
«Նոր ուժերի ռուխ» կուսակցության առաջնորդ Միխայիլ Սաակաշվիլիին արտաքսել են Լեհաստան, որտեղից նա ապօրինի կերպով ժամանել էր Ուկրաինա: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Պետական սահմանապահ ծառայության պետ Օլեգ Սլոբոդյանի օգնականը, հաղորդում է «112 Ուկրաինա» հեռուստաալիքը:
«Այսօր՝ փետրվարի 12-ին, Պետական սահմանապահ ծառայության զինծառայողները Միգրացիայի ծառայության եւ Ազգային ոստիկանության ներկայացուցիչների հետ Միխայիլ Սաակաշվիլիին տեղեկացրել են իրավասու մարմնի՝ իրեն նախկին բնակության երկիր վերադարձնելու որոշման մասին: Սակայն, ընթացակարգի իրականացման ընթացքում Միխայիլ Սաակաշվիլիի շրջապատից անհայտ անձինք հարձակվել են իրավապահ մարմինների աշխատակիցների վրա: Սահմանապահները ստիպված էին պաշտպանվել եւ ուժ կիրառել», - նշել են ՈւՊՍԾ-ում:

Украина выслала Саакашвили в Польшу
Лидера партии «Рух нових сил» Михаила Саакашвили вернули в Польшу, откуда он незаконно прибыл в Украину. Об этом сообщил помощник председателя Госпогранслужбы Олег Слободян на своей странице в Facebook, передает телеканал «112Украина».
«Сегодня, 12 февраля, военнослужащие Госпогранслужбы совместно с представителями Миграционной службы и Национальной полиции довели до сведения Михеила Саакашвили решение компетентного органа о его возвращении в страну предыдущего пребывания. Однако во время выполнения процедуры на представителей правоохранительных органов набросились неизвестные из окружения Михаила Саакашвили. Пограничники вынуждены были защищаться и применили силовую поддержку», - отмечают в ГПСУ.