Էրդողանը՝ Հունաստանին. թուրքական ռազմական ուժերը կարող են ցանկացած պահի քայլեր կատարել
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կոշտանդրադարձ է կատարել հույների կողմից Կիպրոսում նավթ արդյունահանելու փորձերին և Էգեյան ծովի կղզիներում Հունաստանի ծավալած գործունեությանը: Այս մասին փոխանցում է «Արմենպրես»-ը՝ հղվելով թուրքական Diken պարբերականին:
Արդարություն և զարգացում կուսակցության խմբակցության նիստի ժամանակ դիմելով Հունաստանին՝ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը սպառնացել է, որ թուրքական ռազմական ուժերը կարող են ցանկացած պահի քայլեր կատարել:
«Մեր ռազմանավերը, օդուժը և մյուս անվտանգության միավորումները այս պահին ուշադիր հետևում են տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին և լիազորված են իրականացնելու ցանկացած միջամտություն», - նշել է Էրդողանը:

Erdogan Directly Threatened Greece
Turkey’s President Recep Tayyip Erdogan sent a clear threat to Greece a few hours after the incident between Turkish patrol boats and the Greek coastguard near the Imia islets, themanews reports.
"We warn those who cross the lines in Cyprus and in the Aegean Sea not to take a wrong step", the Turkish president said during a party meeting in Ankara.
"Do not think we are not watching the moves for gas exploration off Cyprus and the movements in the Aegean with the rocky islets. We warn those who take the wrong step in Cyprus and the Aegean, not to exceed the limits," Erdogan added, addressing AKP MPs and executives amid a celebratory speech over Turkey’s Kurdish military operations in Syria.