Թրամփ. ՀԴԲ-ն հրաձիգին աչքաթող է արել՝ չափից ավելի շատ ժամանակ հատկացնելով ընտրություններին ՌԴ-ի ենթադրյալ միջամտությանը
Reddit
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոն (ՀԴԲ) չափից ավելի շատ ժամանակ է հատկացնում 2016 թվականին նախագահական ընտրությունների ժամանակ իր օգնականի և Ռուսաստանի միջև դավադրությունն ապացուցելու փորձերին, ինչի հետևսնքով գերատեսչությունն աչքաթող է արել Նիկոլաս Քրուզին, որն անցյալ չորեքշաբթի Փարքլենդ քաղաքի դպրոցում (Ֆլորիդա նահանգ) 17 մարդու է գնդակահարել, փոխանցում է News.am-ը։
Այս մասին նա նշել է Twitter-ի իր անձնական էջում. «Շատ ցավալի է, որ ՀԴԲ-ն աչքաթող է արել բոլոր բազմաթիվ ազդանշանները, որոնք ուղարկել էր Ֆլորիդայի նահանգի դպրոցում հրաձգություն կազմակերպողը: Սա անընդունելի է», - հայտարարել է Թրամփը:
«Նրանք չափից ավելի շատ ժամանակ են ծախսում, որ ապացուցեն Թրամփի արշավի հետ ռուսական դավադրությունը՝ ոչ մի դավադրություն չի եղել: Վերադարձեք հիմքերին և մեզ բոլորիս հպարտանալու առիթ տվեք», - հավելել է ԱՄՆ նախագահը:

Трамп: ФБР упустило стрелка, уделяя слишком много времени якобы вмешательству РФ в выборы
Президент США Дональд Трамп считает, что Федеральное бюро расследований (ФБР) тратит слишком времени на попытки доказать якобы имевший место сговор между его помощниками и Россией во время президентских выборов в 2016 году, из-за чего ведомство упустило Николаса Круза, который в минувшую среду застрелил 17 человек в школе в городе Паркленд (штат Флорида), передает ТАСС.
Об этом хозяин Белого дома написал в субботу на своей личной странице в Twitter. "Очень печально, что ФБР пропустило все многочисленные сигналы, посланные устроившим стрельбу в школе штата Флорида. Это неприемлемо", - заявил Трамп.
"Они тратят слишком много времени на то, чтобы доказать российский сговор с кампанией Трампа - нет никакого сговора. Вернитесь к основам и дайте нам всем повод гордиться", - добавил президент.