Զինվորական հոսպիտալում զինծառայող է մահացել
ՀՀ զինված ուժերի զինծառայող Ստեփան Ստեփանյանը փետրվարի 21-ին մահացել է զինվորական հոսպիտալում: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Զինծառայողը եղել է հոսպիտալում, վերադարձել է Իջևանի զորամաս, վատացել է, տեղափոխվել հոսպիտալ, որտեղ էլ արձանագրվել է մահը»,- ասել է Հովհաննիսյանը:
ՊՆ խոսնակը չի նշել զինծառայողի մահվան պատճառներին՝ հավելելով, որ հարուցվել է քրեական գործ, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն. մահվան հանգամանքները պարզվում են:

В военном госпитале в Армении скончался военнослужащий
В военном госпитале 12 февраля скончался военнослужащий срочной службы Степан Степанян. Об этом сообщил Panorama.am пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, военнослужащий находился в отпуске, по возвращении его самочувствие ухудшилось, он  был переведен в госпиталь.
"После отпуска он вернулся в воинскую часть в Иджеване, почувствовал себя плохо, был переведен в госпиталь, где скончался", – отметил Ованнисян.
Как указал пресс-секретарь министра обороны Армении, ведется следствие для выяснения обстоятельств смерти военнослужащего.