Թուրքիայի նախագահի կուսակցությունն ազգայնականների հետ նախընտրական դաշինք է ստեղծում
Թուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունը և «Ազգայնական շարժում» կուսակցությունը պաշտոնապես հայտարարել են նախընտրական դաշինքի ստեղծման մասին: Այս քայլն ուղղված է ներկայիս նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի համար 2019 թվականի նախագահական ընտրություններում անհրաժեշտ 50 տոկոս ձայների ապահովման համար, հաղորդում է News.am-ը` հղում կատարելով Reuters-ին:
Համաձայնագիրը շեշտում է Էրդողանի մշտական կախվածությունն «Ազգայնական շարժում» կուսակցությունից՝ խորհրդարանի չորս խմբակցություններից ամենափոքրից: Անցյալ տարի այն աջակցել էր նախագահական լիազորությունների ընդլայման բարեփոխումներին:

Партия Эрдогана создает предвыборный альянс с националистами
В Турции правящая партия Справедливости и развития и партия Националистическое движение официально объявили о создании предвыборного альянса. Этот шаг направлен на обеспечение необходимых 50% голосов нынешнему президенту Реджепу Эрдогану  на президентских выборах 2019 года, передает News.am, ссылаясь на Reuters.
Соглашение подчеркивает постоянную зависимость Эрдогана от ПНД, самой маленькой из четырех фракций парламента. В прошлом году ПНД поддержала реформы о расширении президентских полномочий.