Կալուգա-Երևան ավտոբուսի ուղևորներին ցրտահարվելուց փրկել է Վորոնեժի ոստիկանությունը
Կալուգա-Երևան  երթուղին իրականացնող ավտոբուսը նախօրեին` գիշերը ժամը 04: 00-ին, փչացել է  Վորոնեժ-Լուգանսկ ավտոմայրուղու 254 կմ հատվածի վրա: 15 ուղևորների, որոնց թվում են եղել երկու երեխա, օգնության են հասել ոստիկանության աշխատակիցները, փոխանցում է  РУСАРМИНФО-ն
«Աշխատակիցներն  առաջին հերթին օգնել են կանանց և անչափահասներին: Ավտոբուսի մյուս ուղևորները տեղափոխվել են  երկաթուղային կայարան, որը գտնվում է գյուղի կենտրոնում (Կանտեմիրկովկա)», - հաղորդվում է Վորոնեժի մարզի ներքին գործերի նախարարության մամուլի  ծառայությունից:

Пассажиров автобуса Калуга-Ереван спасли от холода воронежские полицейские
Рейсовый автобус, следовавший по маршруту Калуга- Ереван, накануне ночью в 04:00 сломался на 254 км автодороги Воронеж-Луганск. На помощь находящимся в автобусе 15 пассажирам, среди которых было двое детей, прибыли сотрудники Полиции, передает РУСАРМИНФО.
''Стражи порядка в первую очередь помогли женщинам и несовершеннолетним. Остальные пассажиры на автобусе были перевезены на железнодорожный вокзал, находящийся в центре поселка (Кантемировка - ред.)'', - сообщает пресс-служба ГУ МВД по Воронежской области.
Отмечается, что причиной поломки стало замерзание дизельного топлива из-за низкой температуры воздуха. Автобус был отбуксирован на безопасный участок для осуществления ремонтных работ.