Թուրքիայի ԱԳ նախարարը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստան
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուն մարտի 12-ին եռօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստան, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Այս մասին ԱԳՆ-ում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչը:
«Թուրքիան մեծ նշանակություն է տալիս Ռուսաստանի հետ հարաբերություններին: Մեր ԱԳ նախարարը մարտի 12-ից 14-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Մոսկվա, որի ընթացքում կքննարկի բարձր մակարդակով Համագործակցության խորհրդի նիստի նախապատրաստման հարցը, ինչպես նաև կմասնակցի տուրիստական ցուցահանդեսին (Մոսկվայի միջազգային ցուցահանդես)»,- ասել է նա:

Глава МИД Турции посетит Россию с официальным визитом
Министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу отправится 12 марта с трехдневным официальным визитом в Россию, сообщает ТАСС.
Об этом сообщил во вторник на пресс-конференции в МИД республики официальный представитель внешнеполитического ведомства Хами Аксой.
"Турция придает большое значение отношениям с Россией. Наш министр иностранных дел отправится с визитом в Москву с 12 по 14 марта, в ходе которого он обсудит подготовку к заседанию Совета сотрудничества на высшем уровне, а также примет участие в туристической выставке (Московская международная выставка)", - сказал он.