Հայազգի երեք գործարար ընդգրկվել է Forbes-ի վարկանիշային աղյուսակում
Ամերիկյան Forbes հանդեսը ներկայացրել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշային հերթական ամենամյա ցուցակը: Վերջինում հայտնվել են ազգությամբ երեք հայ գործարար:
«Միլիարդատերեր-2018» խորագիրը կրող վարկանիշում Ռուսաստանում գործունեություն ծավալող «Մագնիտ» ցանցի հիմնադիր, «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Սերգեյ Գալիցկին (Հարությունյան) 4 միլիարդ դոլար կարողությամբ զբաղեցնում է 550-րդ հորիզոնականը:
«Տաշիր» ընկերությունների խմբի հիմնադիր և նախագահ Սամվել Կարապետյանը 3,7 միլիարդ դոլար կարողությամբ ընդգրկվել է 606-րդ հորիզոնականում: 2,7 մլրդ դոլար կարողությամբ արգենտինահայ գործարար, Հայաստանի ազգային հերոս Էդուարդո Էռնեկյանը զբաղեցնում է 887-րդ տեղը:
«Միլիարդատերեր 2018» վարկանիշային աղյուսակը 112 մլրդ դոլար կարողությամբ գլխավորում է Amazon-ի սեփականատեր Ջեֆ Բեզոսը, 90 մլրդ դոլարով նրան հաջորդում է Microsoft-ի հիմնադիր Բիլ Գեյթսը, իսկ 84 մլրդ-ով երրորդ տեղում է ամերիկացի ներդրող Ուորեն Բաֆեթը:

Трое миллиардеров армянского происхождения вошли в мировой список Forbes
Трое известных предпрнимателей армянского происхождения вошли в список богатейших людей мира, составленный американским журналом Forbes, сообщает Rusarminfo.
В рейтинге "Миллиардеры 2018 основатель и президент группы компаний "Ташир" Самвел Карапетян занял 606 место․ Его состояние издание оценило в 3,7 млрд долларов.
Российский бизнесмен армянского происхождения, основатель сети "Магнит" Сергей Галицкий (Арутюнян) в списке миллиардеров мира занял 550 место с состоянием в 4 млрд долларов.
Другой известный предприниматель армянского происхождения из Аргентины Эдуардо Эрнекян с состоянием в 2,7 млрд долларов занял 887 строчку рейтинга.
Лидерами  рейтинга "Миллиардеры 2018" стали владелец Amazon Джефф Безос (112 млрд долларов), основатель Microsoft Билл Гейтс (90 млрд долларов) и американский инвестор Уоррен Баффет (84 млрд долларов).