Թուրք ոստիկանները ձերբակալել են հայերի թաքցրած «գանձերը» փնտրողներին
Ինչպես փոխանցում է News.am-ը` հղում կատարելով թուրքական Cumhuriyet-ին,Կայսերիի ոստիկանությունը հաղորդագրություն է ստացել, որ որոշ անձինք քաղաքի հասցեներից մեկում գաղտնի հորատում են անում գանձեր գտնելու հույսով։
Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանները ձերբակալել են 3 քաղաքացու, ովքեր խոստովանել են, որ գանձ են ցանկացել գտնել, քանի որ լսել են, որ այդ վայրում հնուց պահված մեծ թվով գանձեր կան։
Դատարան տանելու ճանապարհին լրագրողներից մեկը հարցրել է, թե գտե՞լ են գանձերը, գանձ փնտրողներից մեկը պատասխանել է. «Թագավորի թագն էինք փնտրում, սակայն ոսկորի կտորներ գտանք»։

Seekers of Armenians' ''Treasures'' Detained by Turkish Police
As News.am reports, referring to Cumhuriyet newspaper, Kayseri law enforcement received a report that some persons were secretly drilling in a place with the hope of finding treasures.
The police officers who arrived at the scene detained three persons, who confessed that they wanted to find treasure. They had heard that in that place a long time ago a lot of treasures were hidden.
On the way to court, in respond to the reporter's question whether they had found the treasures, one of the treasure-hunters responded: "We were looking for a king’s crown, but we found pieces of bone."