Թրամփը հայտնել է Թիլերսոնի հրաժարականի պատճառը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնի հրաժարականի պատճառը նրանց միջև առկա տարաձայնություններն են, որոնցից գլխավորը Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ:
«Նայեք Իրանի հետ գործարքին: Ես կարծում եմ, որ այն սարսափելի է: Նա կարծում է, որ այն նորմալ է: Ես դեռ ավելի վաղ էի ցանկանում այն խզել կամ դրա հետ ինչ-որ բան անել, նա փոքր-ինչ այլ կերպ էր մտածում: Մենք նրա հետ տարբեր կերպ էինք մտածում»,- ասել է Թրամփը լրագրողներին:
ԱՄՆ նախագահը նշել է նաև, որ նոր պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ այդ հարցում իրենց հայացքները համընկնում են:

Трамп назвал причину отставки Тиллерсона
Президент США Дональд Трамп объяснил причины увольнения Рекса Тиллерсона с поста госсекретаря разногласиями между ними, главным из которых является подход к соглашению с Ираном по атому, передает Корреспондент.
"Посмотрите на сделку с Ираном. Я считаю, она ужасна. Он считает, что она ОК. Я еще раньше хотел разорвать ее или что-нибудь с ней сделать, он считал несколько иначе. Мы с ним думали по-разному", – сказал Трамп журналистам на борту вертолета, на котором летел в Калифорнию.
Американский лидер отметил, что с преемником Тиллерсона на посту госсекретаря – с Майком Помпео – у него схожие подходы.