ԱՄԷ-ի արքայադուստրը առեղծվածային պայմաններում անհետացել է Հնդկաստանում
Դուբայի շեյխի դուստրը՝ Լատիֆա Մոհամմեդ բին Ռաշիդ ալ Մակտուման, անհետ կորել է Հնդկաստանում՝ Գոայի ափերին, YouTube-ում տեսանյութի հրապարակումից հետո, որում նա նշում է, որ «այս տեսանյութը կարող է իմ վերջինը լինել»:
33-ամյա Լատիֆան, ով, ինչպես ասում են, անհետացել է ամերիկացի Էրբե Յաուբերտի հետ, հանձնարարել է ԱՄՆ-ից իր փաստաբանին իր մահվան կամ անհետացման դեպքում տարածել տեսահոլովակը, գրում էThe Sun-ը:
Լատիֆան տեսանյութում պատմում է իր կյանքի մասին՝ որպես Դուբայի թագավորական ընտանիքի անդամ:
Ինչպես հաղորդվում է, Լատիֆան իր վերջին WhatsApp հաղորդագրությունը ուղարկել է Բրիտանիայում իր ներկայացուցիչ Ռադհե Սթիրլինգին մարտի 4-ին, որը գրանցվել է ԱՄՆ նավակում՝ Հնդկաստանից 50 մղոն հեռավորության վրա: այդ հաղորդագրությամբ արքայադուստրը նրա խնդրել է օգնել իրեն. «Դրսում ինչ-որ տղամարդիկ են, և ես կրակոցներ եմ լսում»: Սթիրլինգը խնդրել է ձայնագրել կրակոցները, սակայն աղջիկը չի պատասխանել:
Սթիրլինգի խոսքով՝ Լատիֆան իր ընկերության հետ կապվել է փետրվարի 26-ին՝ հայտնելով, որ փախել է Դուբայից, որտեղ նրան խոշտանգել են եղբորն օգնելու համար, ով նույնպես փախել է: Լատիֆան նաև ասել է, որ իր ավագ քույրը փախչել է այն պատճառով, որ նրան «թույլ չեն տվել ընտրություն կատարել իր ապագայի հարցում»:

Принцесса из ОАЭ загадочно пропала в Индии
Дочь шейха из ОАЭ Латифа Мохаммед бин Рашида аль-Мактума пропала без вести у побережья Гоа, Индия, после публикации видео на YouTube, в котором она говорит, что "это видео может быть моим последним". Об этом пишет segodnya.ua со ссылкой на The Sun.
33-летняя Латифа, которая, как говорят, исчезла вместе с американцем Эрве Яубертом, поручила своему адвокату из США распространить видеоролик в случае ее смерти или исчезновения.
Латифа на видео рассказывает о своей жизни в качестве члена королевской семьи Дубая, она говорит: "Я делаю это видео, потому что это может быть последнее видео, которое я делаю".
По сообщениям, Латифа отправила свое последнее сообщение WhatsApp своему британскому представителю Радхе Стирлинг в воскресенье, 4 марта, с зарегистрированной в США лодки, в 50 милях от побережья Индии.
Она сказала Стирлингу: "Радха, пожалуйста, помогите мне, снаружи какие-то мужчины и я слышу выстрелы"
Стирлинг попросил Латифу записать выстрелы, но она не ответила.
Стирлинг сказал, что Латифа впервые связалась с ее фирмой 26 февраля, заявив, что она сбежала из Дубаи, где ее пытали за помощь брату, который тоже убежал.
Латифа сказала, что ее старшая сестра бежала из-за того, что ей "не разрешалось делать выбор для своего будущего".