Մոսկվան կարտաքսի բրիտանացի դիվանագետներին. Լավրով
Մոսկվան բրիտանացի դիվանագետներին կարտաքսի ի պատասխան Լոնդոնի համանման գործողությունների: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը:
Այսօր ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան նշել է, որ Ռուսաստանը հույս ուներ Լոնդոնի հետ «Սկրիպալի գործով» երկխոսություն  սկսել, սակայն բոլոր հարցումներին «ոչ մի բան չնշանակող ձեւական պատասխաններ» է ստացել: Նա նշել է, որ Մոսկվայի պատասխան գործողությունները մշակման փուլում են, որոնք կընդունվեն առաջիկայում:
Զախարովան Լոնդոնի գործողությկունները «տեղեկատվական-քաղաքական շոու» է անվանել, իսկ ՀԳՎ նախկին սպայի թունավորմանը Ռուսաստանի մասնակցության վերաբերյալ մեղադրանքները՝ «բացարաձակ խելացնոր»:

Москва вышлет британских дипломатов в ответ на действия Лондона
Москва вышлет британских дипломатов в ответ на аналогичные действия Лондона. Об этом сообщил РИА Новости глава МИД Сергей Лавров.
Сегодня официальный представитель МИД Мария Захарова рассказала, что Россия надеялась начать диалог с Лондоном по «делу Скрипаля», однако на все запросы получила «ничего не значащие отписки». Она отметила, что ответные меры Москвы находятся в стадии разработки, их примут в ближайшее время.
Захарова назвала действия Лондона «информационно-политическим шоу», а обвинения в причастности России к отравлению бывшего офицера ГРУ — «абсолютно сумасшедшими».