Նիդերլանդների համայնքային ընտրություններում 12 հայ թեկնածու պայքարում է ավագանու աթոռի համար
Նիդերլանդների 300-ից ավելի համայնքներում մարտի 21-ին անցկացվելու են տեղական ընտրություններ, որոնց մասնակցելու է 12 հայ թեկնածու: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց «Հոլանդահայ կազմակերպությունների ֆեդերացիա»-ի նախագահ Մաթո Հախվերդյանը: Տարբեր համայնքների ավագանու կազմում ընդգրկվելու համար իրենց թեկնածությունն են ներկայացրել նաև կին գործիչներ:
Նիդերլանդների 10 համայնքում՝ Ալկմար, Ալմելո, Ամերսֆորտ, Ամստելվեն, Ամստերդամ, Արնհեմ, Հաագա, Հոֆ վան Տվենտե, Մաստրիխտ, Էնկհաուզեն, ավագանու աթոռի համար պայքարում են Արմինե Ստեփանյանը, Արշակ Մազլումյանը, Գայանե Հոլդեր-Վարդանյանը, Մարիա Բալաստ-Թաթարյանը, Մերի վան Էֆերինկ-Շաբոյանը, Նշան Սարիջանը, Ռոբին Գելիչին, Սեպուհ Աբրահամյանը, Սևակ Գասպարյանը, Դալար Լազարյանը, Թալին Արեգյանը, Տավրոս Ասլանյանը:
«Բոլորն էլ ընտրվելու հնարավորություն ունեն, սակայն առավել շատ շանսեր ունեն Տավրոս Ասլանյանը, Ռոբին Գելիչին, ովքեր գործող ավագանիներ են, և Արշակ Մազլումյանը: Մնացած թեկնածուների մեջ էլ կան անձինք, ովքեր լավ դիրքերում են: Կուսակցության ձայներից է կախված, թե անցողիկ տեղերը որքան կլինեն, սակայն եթե ցանկի, ասենք, ներքևի հատվածում գտնվող թեկնածուն առանձին առավել շատ ձայներ է հավաքում, ապա նա կարող է առաջ անցնել»,-ասաց Մաթո Հախվերդյանը:

На муниципальных выборах в Нидерландах 12 армян участвуют в борьбе за места в муниципальных советах
21 марта в более чем 300-х муниципалитетах Нидерландов пройдут выборы в местные органы власти, в которых примут участие 12 кандидатов-армян.
Об этом сообщает "Арменпресс", ссылаясь на председателя Федерации армянских организаций Голландии" Мато Ахвердян. Среди кандидатов есть и женщины.
В 10 муниципалитетах Нидерландов – в Алкмаре, Алмело, Амерсфорте, Амстелвене, Амстердаме, Арнгеме, Гааге, Гоф ван Твенте, Маастрихте, Энкхаузене свои кандидатуры выставили  Армине Степанян, Аршак Мазлумян, Гаяне Хольдер-Варданян, Мария Баласт-Татарян, Мэри ван Эферинк-Шабоян, Ншан Сариджян, Робин Геличин, Сепух Абраамян, Севак Гаспарян, Далар Лазарян, Талин Арегян, Таврос Асланян.
"Шансы быть выбранными есть у всех, но наибольшие – у Робина Геличина и Тавроса Асланяна, которые являются членами действующих муниципалитетов, и Аршака Мазлумяна", - сказал Мато Ахвердян.