Մխիթարյանը լավագույն մարզիկի ավտոմեքենան նվիրաբերեց վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին
Մարտի 24-ին և 27-ին Երևանում էստոնիայի և Լիտվիայի հետ կայանալիք ընկերական հանդիպումներին նախապատրաստվելու համար հայրենիք ժամանած Հենրիխ Մխիթարյանը այսօր այցելել է Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, հանդիպել ուսանողների, բժշկական անձնակազմի հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ լրատվական բաժինը:
Այցի հիմնական նպատակը վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների հետ հանդիպումն էր: ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի ուղեկցությամբ Հենրիխ Մխիթարյանը ծանոթացել է համալսարանի տարածքում գործող վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին, զրուցել հիվանդների, ուսանողների հետ:
Հենրիխ Մխիթարյանը 2017 թվականի Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկների ցուցակում ընդգրկվելու համար ստացած ավտոմեքենան նվիրաբերել է վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին:

Генрих Мхитарян подарил Реабилитационному центру раненых военнослужащих и инвалидов автомобиль
Капитан национальной сборной Армении по футболу, полузащитник команды "Арсенал" Генрих Мхитарян посетил Государственный медуниверситет им. Мхитара Гераци, где встретился со студентами, врачами. Об этом сообщает ФФА.
Генрих Мхитарян, прибывший на родину для участия 24 и 27 марта в товарищеских играх со сборными Эстонии и Литвы, посетил сегодня посетил Государственный медуниверситет им. Гераци с целью встретиться с ранеными военнослужащими и инвалидами. В сопровождении ректора ЕГМУ Армена Мурадяна Генрих Мхитарян ознакомился с действующим на территории университета Реабилитационным центром раненых военнослужащих и инвалидов, побеседовал с больными и студентами.
Капитан армянской сборной подарил Реабилитационному центру раненых военнослужащих и инвалидов автомобиль, который в 2017 году получил за то, что был включен в список 10 лучших спортсменов Армении.