Սպիտակ տունը բացատրել Է` ինչու Թրամփը չի շնորհավորել Պուտինին
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն այդպես էլ չի շնորհավորել Վլադիմիր Պուտինին նախագահական ընտրություններում հաղելու կապակցությամբ:
Թրամփի մամուլի քարտուղար Հոգան Հիդլին լրագրողներին ասել է, որ Պուտինի հաղթանակն անկակնկալ չէր Վաշինգտոնի համար, իսկ Կրեմլ հեռախոսազանգ նահատեսված չէր: Նա նշել Է, որ ԱՄՆ-ը մտադիր է շարունակել համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ այն ոլորտներում, որտեղ դա հնարավոր է, գրում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
«Մենք կշարունակենք զարգացնել մեր հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ, բայց կստիպենք վճարել, եթե այն սպառնա մեր շահերին»,- ասել Է Հիդլին:

US President Donald Trump has yet to congratulate Russian President Vladimir Putin on his election, and a phone call between the two leaders has yet to be set up.
Deputy press secretary Hogan Gidley told reporters that the Trump administration will work to cultivate the relationship they have with Russia but added that they will also obviously impose costs when Russia threatens US interests, CNN reports.
When asked by reporters if the administration believed the Russian election was "free and fair," Gidley would only respond, "we're not surprised by the outcome."