Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ քաղաքական հանձնաժողովի ներկայացուցիչներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդ
Մարտի 19-21-ը Հայաստանում գտնվող Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ պատվիրակությանն ուղեկցել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանը:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են 27 երկրների խորհրդարանների ներկայացուցիչներ՝ ընդհանուր թվով շուրջ 50 պետական-քաղաքական գործիչներ: Պատվիրակության ներկայացուցիչները ծաղիկներ են դրել անմար կրակի մոտ, ապա շրջայց կատարել Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացել Ցեղասպանության մասին վկայող նյութերին:

The Delegation of Francophonie Visits Armenian Genocide Memorial
The delegation of the Political Affairs Committee of the Parliamentary Assembly of La Francophonie visited the Tsisternakaberd Armenian Genocide Memorial in Yerevan to pay tribute to the memory of the innocent victims, Armenpress reports.
The delegation members were accompanied by Armenian MP Margarit Yesayan.
The delegation included representatives of parliaments of 27 countries -  a total of 50 officials, politicians.
They laid flowers at the Eternal Flame and then toured the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the documents on the Genocide.
To inform. the delegation arrived in Armenia to hold the regular session of the Political Affairs Committee of the Parliamentary Assembly of La Francophonie on March 20.