Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ քաղաքական հանձնաժողովի ներկայացուցիչներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդ
Մարտի 19-21-ը Հայաստանում գտնվող Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ պատվիրակությանն ուղեկցել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանը:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են 27 երկրների խորհրդարանների ներկայացուցիչներ՝ ընդհանուր թվով շուրջ 50 պետական-քաղաքական գործիչներ: Պատվիրակության ներկայացուցիչները ծաղիկներ են դրել անմար կրակի մոտ, ապա շրջայց կատարել Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացել Ցեղասպանության մասին վկայող նյութերին:

Делегация франкофонии посетила мемориальный комплекс Цицернакаберд
Находящаяся в Армении 19-21 марта делегация политической комиссии Парламентской ассамблеи стран франкофонии посетила мемориальный комплекс Цицернакаберд и отдала дань памяти жертв Геноцида армян. Как передает "Арменпресс", делегацию сопровождала депутат НС Маргарит Есаян.
В составе делегации представители парламентов 27 стран - почти 50  государственных и политических деятелей. Представители делегации возложили цветы к вечному огню, осмотрели экспозицию музея-института Геноцида, ознакомились с материалами.