ԱՄՆ-ը էրդողանի թիկնապահների մեծ մասի վրայից հանել է մեղադրանքները
ԱՄՆ իշխանությունները Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ էրդողանի 15-ից 11 թիկնապահի վրայից հանել են մեղադրանքները՝ կապված 2017 թվականի մայիսին էրդողանի՝ Վաշինգտոն այցելության ժամանակ ցուցարարների վրա նրանց հարձակման հետ, հայտնում է Sabah թերթը:
Ամերիկյան կողմը հայտարարել է, որ դատական հետաքննությունն էրդողանի թիկնապահների մի մասի նկատմամբ դադարեցնելու մասին որոշումը պայմանավորված չէ քաղաքական նկատառումներով. պատճառ՝ կասկածյալների նույնականացման հետ կապված դժվարություններն են ու ապացույցների անբավարարությունը:

США сняли обвинения с большинства охранников Эрдогана по делу о беспорядках
Власти США сняли обвинения с 11 из 15 охранников президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, которые в мае 2017 года, во время визита турецкого лидера в Вашингтон, приняли участие в потасовке с курдами в Вашингтоне, сообщает Интерфакс со ссылкой на газету Sabah.
При этом представители американской стороны заявили, что решение о прекращении судебного преследования, принятое в феврале, диктовалось не политическими мотивами. По их словам, обвинения сняты в связи со сложностями в опознании подозреваемых, а также в связи с недостатком улик.