Չինացի ներդրողները մտադիր են Հայաստանում ջրերի արտադրություն հիմնել
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել չինական New Idea ընկերության ներկայացուցիչների հետ, հայտնում է նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Գործարարները նախարարին հայտնել են, որ մտադիր են Հայաստանում ներդրումներ կատարել ջրերի արտադրության ոլորտում։ Ներդրողներն ընդգծել են, որ հայկական հանքային ջրերը շատ բարձորակ են, ինչն էլ վստահություն է ներշնչում, որ իրենց արտադրությունը կհաջողի։ Ներդրողների ներկայացմամբ՝ ծրագիրը կունենա նաև սոցիալական ուղղվածություն արտադրամասի մերձակա համայնքների համար։
Նախարար Սուրեն Կարայանը նշել է, որ նախարարության ողջ թիմը պատրաստ է օժանդակել ներդրողներին Հայաստանում իրենց գործունության ողջ ընթացքում և ներդրումային ծրագրի շրջանակներում քննարկել արտոնությունների տրամադրման հնարավորությունները։

Chinese Investors Plan to Establish Water Production in Armenia
Armenia’s minister of economic development and investments Suren Karayan had a meeting with the Chinese New Idea company representatives, Armenpress reports.
The businessmen informed the minister that they plan to make investments in Armenia in the field of water production. The investors stated that the Armenian mineral waters are on a very high quality which inspires them trust that their production will succeed. The investors added that the program will also have a social orientation for the production’s nearby communities.
Minister Suren Karayan said the whole team of the ministry is ready to assist the Chinese investors during their activity in Armenia and discuss the opportunities to provide privileges within the frames of the investment program.