Վրաստանի վարչապետը հերքել է իր հնարավոր պաշտոնաթողության մասին լուրերը
Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին հերքել է ԶԼՄ-ների տարածած լուրերն իր հնարավոր հրաժարականի մասին, ասելով, որ չի պատրաստվում հեռանալ կառավարության ղեկավարի պաշտոնից մի քանի տարի, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Ավելի վաղ «Ռուսթավի 2» հեռուստաընկերությունը, վկայակոչելով իր աղբյուրները, հայտնել Էր Կվիրիկաշվիլիի հնարավոր պաշտոնաթողության մասին: Այս թեման սկսել Է ակտիվորեն քննարկվել վարչապետի կողմից Ռուսաստանի ղեկավարությանը հասցեագրված բաց նամակի հրապարակումից հետո, որով կոչ Է արվում կարգավորել երկկողմ հարաբերությունները: «Ռուսթավի 2»-ի տվյալներով՝ Կվիրիկաշվիլիի դիրքորոշումը նրա թիմում բնավ ոչ բոլորն են պաշտպանել:
«Ցանկանում եմ ասել ի գիտություն այն մարդկանց, որոնք ագռավների պես շրջապատում են կառավարության տասնմեկերորդ հարկը և ժամանակաչափ դնում Կվիրիկաշվիլիի պաշտոնաթողության վրա, ցանկանում եմ նրանց հավաստիացնել, որ այդ ժամանակաչափն առնվազն մի քանի տարի չի զնգալու, ուստի թող հանգստանան, կուշտ քնեն, իսկ այդ ընթացքում Վրաստանն առաջ կընթանա»,- ասել Է Կվիրիկաշվիլին մարտի 30-ին կայացած ճեպազրույցում:

Премьер Грузии опроверг сообщения СМИ о возможной отставке
Премьер Грузии Георгий Квирикашвили опроверг сообщения СМИ о его возможной отставке, заявив, что еще несколько лет не намерен покидать должность главы правительства, передает РИА Новости.
Ранее телекомпания "Рустави 2" со ссылкой на свои источники сообщила о возможной отставке Квирикашвили. Эта тема стала активно обсуждаться после публикации премьером открытого письма в адрес российского руководства с призывом наладить двусторонние отношения. По данным "Рустави 2", позицию Квирикашвили поддержали далеко не все в его команде.
"Хочу сказать к вниманию тех людей, которые, как вороны окружают одиннадцатый этаж правительства и устанавливают таймер к отставке премьера Квирикашвили, хочу их заверить, что этот таймер минимум несколько лет не зазвенит, поэтому пусть отдохнут, выспятся, пока Грузия пойдет вперед", - сказал Квирикашвили в пятницу на брифинге.